Aktualności sportowe

W dwudziestej pierwszej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, wicelidera tabeli SPR PWSZ Tarnów czeka wyjazdowy pojedynek z Czuwajem Przemyśl. Spotkanie to rozegrane zostanie jutro o godz. 18.

Pierwsze w tym roku mecze o ligowe punkty rozegrać miały w sobotę tarnowskie zespoły piłkarskie. Ze względu na zły stan boisk oraz niesprzyjające prognozy odwołane zostały jednak wszystkie mecze tarnowskiej klasy okręgowej; w tym pojedynek Nowej Jastrząbki z Metalem Tarnów. Zły stan boiska spowodował również przełożenie czwartoligowego meczu Tarnovii z BKS Bochnia.

Wyjazdowym zwycięstwem 68-65 (8-14, 22-15, 20-19, 18-17) ze Skawą Wadowice zakończyli rozgrywki trzeciej ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Dzięki tej wygranej tarnowianie przypieczętowali zajęcie drugiego miejsca w lidze. Teraz czeka ich start w barażowym turnieju półfinałowym o awans do drugiej ligi, który rozegrany zostanie w dniach 13-15 kwietnia. Tarnowski klub stara się o organizację tych zawodów.