Aktualności sportowe

Wspaniałym sukcesem młodych szczypiornistów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zakończył się start w rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim turnieju 1/8 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Podopieczni Szczepana Greczyńskiego zajęli w nim pierwsze miejsce i awansowali do czołowej ósemki w Polsce.

W szóstej kolejce spotkań żużlowej PGE Ekstraligi, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała 49-41 MRGARDEN GKM Grudziądz, odnosząc trzecie zwycięstwo na własnym torze. W tarnowskim zespole zawiódł w tym spotkaniu jedynie Peter Kildemand, odnotować natomiast warto dwa pierwsze punkty zdobyte w PGE Ekstralidze przez Dawida Knapika.

W przedostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie to zakończyło się wygraną tarnowian 35-32 (14-11). Na dwie kolejki przed końcem SPR PWSZ zajmuje w tabeli drugie miejsce, mając o punkt mniej od AZS AWF Biała Podlaska, który rozegrał o jeden mecz więcej od „siódemki” z Tarnowa.