TARNÓW / Nauka / Aktualności

II Małopolskie Mistrzostwa Upięć dla Uczniów Szkół Fryzjerskich- konkurencja „kok wieczorowy w asyście plecionek i warkoczy” zgromadziły 21 zawodników, reprezentantów z zaproszonych  szkół z Małopolski i Podkarpacia.

XIII Piknik Geograficzny – 22.05.2013 R. – środa

I Tarnowska Akademię Podróżowania– 22-23.05.2013 R. – środa, czwartek

"Carpe Diem" to wspólna teza debat półfinałowych Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, które 6-go maja ułożyły się w swoisty "maraton debatancki" jaki odbył się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego wygrał zawody centralne XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie odbyła się Gala Empatii, podczas której podsumowano akcje charytatywne przeprowadzone przez Szkolne Centrum Wolontariatu "Empatia". W marcu b.r. Wolontariusze kwestowali już po raz ósmy na rzecz bezdomnych zwierząt  - "Przemów ludzkim gestem" ( 4006,85 zł) i po raz drugi na rzecz budowy Hospicjum Via Spei ( 11 244,09 zł). 

Młodzież ze szkoły gastronomicznej Musa beyli Gokprogramli lise itneans highschool z City’s Kilis uczestniczyła w lekcjach otwartych z Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego.

5 kwietnia br. w sali teatralnej Centrum Młodzieży odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego „NIC SIĘ NIE KOŃCZY PROSTYM TAK LUB NIE”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Triumfatorem konkursu - już po raz drugi z rzędu - został Borys Kuca, uczeń II LO w Tarnowie.

18 kwietnia w ramach projektu „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa”, II Liceum Ogólnokształcące wspólnie z MCDN Tarnów organizuje debatę oxfordzką. W pojedynku na słowa zmierzą się drużyny I LO i II LO, które uczestniczą w projekcie „Tarnowska Liga Debatancka”. 

W dniach 11- 14 kwietnia 2013 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbędzie sie VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP. Współorganizatorem konkursu jest Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie.

W dniach 5-6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbył się uroczysty finał konkursu dotyczącego życia i twórczości Wisławy Szymborskiej pod hasłem „Jesteś piękne, mówię życiu”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Organizację konkursu wspierali również: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO.