TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Współpraca z NGO / Aktualności NGO / Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia

Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia

Na hali przy ul. Krupniczej w najbliższą sobotę, 24 grudnia, stanie ponad sto stołów przygotowanych na przyjęcie gości. Blisko 700 miejsc w wigilijny wieczór będzie czekało na wszystkich, którzy będą chcieli wspólnie świętować ten szczególny czas. Pierwsza tak duża wigilia dla samotnych w Tarnowie rozpocznie się o godz. 13:00.

W polskiej kulturze jest taka stara tradycja, że gdy zasiadamy do wigilijnego stołu, jedno dodatkowe nakrycie stawiamy dla niespodziewanego gościa. Dla kogoś, kto w tę noc przypadkiem zawita w nasze progi. W tym roku w Tarnowie będzie wiele takich miejsc i każdy będzie mógł z nich skorzystać. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Wolne Miejsca, a współorganizatorem Urząd Miasta Tarnowa.  

Wieczerza odbędzie się dokładnie w wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia o godzinie 13:00 (hala jest dostępna od 12:00) na hali widowiskowo – sportowej przy ul. Krupniczej. Wszyscy uczestnicy świątecznej kolacji będą mogli spróbować siedmiu tradycyjnych dań wigilijnych. W tym roku oprócz Tarnowa podobne wydarzenia odbędą się między innymi w Łodzi, Chorzowie czy Kołobrzegu.

plakat święta