Rowerem na morze

Pod hasłem "Prawdziwe kalectwo to brak serca" dyrektor Domu Pomocy Społecznej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) - Koło w Tarnowie Magdalena Drożdż spróbuję dokonać rzeczy niezwykłej, mianowicie zamierza przejechać samotnie rowerem trasę z Tarnowa do Gdańska w siedem dni (średnio ponad 100km dziennie).

Wyprawa ma na celu przede wszystkim promocję tarnowskiego koła PSONI (organizacji, która od ponad 40 lat zapewnia pełną sieć wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin z Tarnowa i regionu tarnowskiego, www.tarnow.psoni.org.pl) oraz zdobycie niezbędnych środków na zamontowanie windy w budynku DPS (Tarnów ul. Modrzejewskiej 48), która niezbędna jest do poprawnego funkcjonowania jego niepełnosprawnych mieszkańców.

Celem pośrednim jest również promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród pracowników pomocy społecznej regionu tarnowskiego.

Magdalena Drożdż wystartuje sprzed budynku Domu Pomocy Społecznej przy PSONI - Koło w Tarnowie (ul. Modrzejewskiej 48) w najbliższą sobotę 29.07 o 9 rano.