TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Współpraca z NGO / Aktualności NGO / Patrycja Wojnarowska zdobywa medale w Hiszpanii

Patrycja Wojnarowska zdobywa medale w Hiszpanii

W dniach 7-11 sierpnia 2018 roku pływaczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Patrycja Wojnarowska wraz ze swoją trenerką Anetą Michalską -Perkowską brały udział w międzynarodowych zawodach pływackich CPISRA World Game Sant Cugat.

Głównym celem wyjazdu do słonecznej Hiszpanii było zdobycie klasy międzynarodowej w której rywalizują niepełnosprawni sportowcy. Patrycja otrzymała grupę startową S7 SB6 SM7,  co oznacza, że Wojnarowska dołącza do zawodników Startu Tarnów, którzy startują na arenie międzynarodowej, aby reprezentować nie tylko Start Tarnów ale również barwy Polski. Patrycja wystartowała w czterech konkurencjach zdobywając 3 medale. Złoto wywalczyła na dystansie 50 m stylem dowolnym (563pkt) , srebro 100 m stylem grzbietowym (405 pkt) oraz brąz 100 m stylem dowolnym (552 pkt).

3

Trenerka Aneta Michalska-Perkowska jest bardzo zadowolona z postawy swojej zawodniczki, która już na pierwszych swoich zawodach międzynarodowych usłyszała Mazurka Dąbrowskiego. Ambicja i determinacja tarnowskiej pływaczki to prognoza na zdobycie minimum na Paraolimpiadę w Tokio.

W zawodach w Sant Cugat wzięło udział 160 zawodników z 12 krajów.

2