Klubowicze „ Wiosny Życia” w miniony piątek gościli w Operze Krakowskiej na dziele Donizettiego „Napój miłosny. Spośród współczesnych oper komicznych spektakl ten wyróżnia się wielką subtelnością i nastrojowością. 

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w konsultacjach publicznych rozporządzenia w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.

Dlaczego Obama "dziękował" seniorce z Tarnowa pani Zofii. Za co "wdzięczny" jest jej mistrz żużla Janusz Kołodziej. Czy główna bohaterka wypełni swoją misję na polskim biegunie ciepła? Oczekiwana przez wielu produkcja, która powstała na Tarnowski Dzień Seniora 2015.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jako Lider projektu wraz z Małopolską Szkołą Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej serdecznie zaprasza Państwa na konferencję pn. „Współpraca finansowa samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych: problemy, rozwiązania, rekomendacje”. Konferencja odbędzie się w czwartek 5 listopada 2015 r. w Krakowie, Hotel Galaxy, ul. Gęsia 22A – program oraz zaproszenie przesyłamy w załączeniu.

Przypominamy o trwających naborach do konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego „Kryształy Soli” oraz do konkursu o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”.

Promowanie idei wolontariatu oraz pomoc w kontaktach pomiędzy instytucjami publicznymi a wolontariuszami to niektóre z zadań, jakie postawili przed sobą organizatorzy otwartego niedawno Tarnowskiego Centrum Wolontariatu. 

Do 26 października 2015 r. został przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu „Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2015" na najlepsze działania pracodawców na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym.

Pierwszego października ruszył cykl 12 spotkań z uczniami tarnowskich placówek w ramach kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy „Biała wstążka”. Kampania współfinansowana jest z budżetu miasta Tarnowa, a partnerami w jej realizacji są miejski Ośrodek Pomocy społecznej w Tarnowie, Stowarzyszenie Kropla Słońca i Fundacja Społeczne Progres.

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie zaprasza do udziału w projekcie pt. Akademia Świadomego Obywatela finansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.