Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazł się przedstawiciel Tarnowa. Wyróżnienie w kategorii "Sport i edukacja" otrzymała Anna Mach, dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” i prezes Stowarzyszenia "Siódemka".

Już w najbliższą sobotę (9 grudnia) o godzinie 12:00 w Auli PWSZ ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie. W godzinach 12:00-16:00 odbędzie się konferencja edukacyjna "BYĆ RODZICEM. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka". W programie konferencji zaplanowano wykłady z panelami dyskusyjnymi, prelegentami będą: psycholog, psychiatra, psychodietetyk, peycholog-trener INPP, neurologopeda. Są to specjaliści od których tarnowscy rodzice i osoby pracujące z dziećmi i rodzinami mogą czerpać aktualną wiedzę, dobre praktyki oraz doświadczenie. Tematy są bardzo uniwersalne i dotyczą wszystkich grup zawodowych, których praca opiera się na wspieraniu zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży.

Prezydent Miasta Tarnowa ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację w 2018 r. zadań publicznych pn. „Udzielanie wszechstronnej pomocy osobom bezdomnym”, „Program opieki domowej dla obłożnie i terminalnie chorych - prowadzenie wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego” oraz „Prowadzenie Strefy Przedsiębiorcy DESK”.

Do 22 listopada br. do godz. 14.30 można zgłaszać uwagi i wnioski do projektu uchwały w sprawie „Programu współpracy Gminy Miasta Tarnowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok”.

Targi odbędą się 26 listopada 2017r. w Hotelu Tarnovia w godzinach 10:00-15:00. Motywem przewodnim tej edycji są wyjątkowe prezenty świateczne, które to będzie można nabyć na stoiskach lokalnych firm, sklepów dziecięcych i rękodzielników. Stoiska 25 wystawców to okazja do zobaczenia ich wyjątkowej, rodzinnej oferty w jednym miejscu.

Do 6 listopada potrwa głosowanie w plebiscycie mającym wyłonić Laureata Nagrody Internautów, dodatkowej kategorii Nagrody „Kryształy Soli”. Tarnów w plebiscycie reprezentuje Fundacja im. Jana Szczepanika.

Kapituła Konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2017 zakwalifikowała Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji do ścisłego finału tegorocznej edycji Konkursu. Fundacja REPI jest w tym gronie jedyną organizacją z Tarnowa.

Do 12 listopada 2017 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do konkursu "Barwy Wolontariatu". Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej.

Zakończyła się 11 edycja Zamkomanii. Od maja do 1 października Stowarzyszenie Zamek Tarnowski ożywiało ruiny tarnowskiego zamku. Ostatnią imprezą kończącą projekt był zorganizowany po raz pierwszy Otwarty turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Zapotrzebowanie na takie działania przerosło oczekiwania organizatorów.

25 września 2017 r. rozpoczęło się głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przez dwa i pół tygodnia mieszkańcy mogą zdecydować, które ze 160 zadań powinny zostać zrealizowane. Wyniki poznamy do końca listopada br.