TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Współpraca międzynarodowa / Współpraca międzynarodowa / Wizyta delegatów z miast partnerskich 23-25 czerwca 2017 r.

Wizyta delegatów z miast partnerskich 23-25 czerwca 2017 r.

Wizyta delegatów z miast partnerskich 23-25 czerwca 2017 r.

Gmina Miasta Tarnowa, wraz z miastami partnerskimi: Veszprém i Kiskőrös (Węgry) oraz miastem zaprzyjaźnionym Sfântu Gheorghe (Siedmiogród, Rumunia), realizuje  w dniach 23-25 czerwca projekt pn. „Jestem Europejczykiem – kreuję rzeczywistość wokół mnie” dofinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego EACEA w ramach programu Unii Europejskiej „Europa dla Obywateli” (2014–2020), Komponentu  2:  Demokratyczne  zaangażowanie  i  uczestnictwo  obywatelskie, Działania 2.1.: Partnerstwo Miast.

Planowana jest wizyta 25 uczestników z partnerskich gmin projektu oraz ok. 12 z miast partnerskich Tarnowa na Ukrainie: Winnicy, Białej Cerkwi i Tarnopola.

W ramach tegorocznej wizyty uczestnicy spotkania miast partnerskich będą mogli zaprezentować rozwiązania stosowane w ich ośrodkach w zakresie rewitalizacji i projektów implementowanych w miastach w celu wymiany doświadczeń, porównanie możliwości i potencjału miast, a obecność gości z zagranicy nawiązanie nowych kontaktów, jak również wymianę poglądów. Prezentacje będzie można śledzić w miastach partnerskich oraz w domu za pomocą transmisji na żywo tutaj:  https://youtu.be/TAU-SXJeeg8

Konferencja w dniu 23 czerwca w Sali Lustrzanej rozpocznie się o godzinie 15:00 jest otwarta dla mieszkańców miasta. 

Po konferencji goście będą uczestniczyć w uroczystej Gali wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w ramach inauguracji Zdearzeń 2017 w Teatrze im. Ludwika Solskiego. 

W sobotę mieszkańcy Tarnowa będą mogli spotkać gości kast partnerskich na ulicy Wałowej. W ramach Jarmarku Galicyjskiego 4 stoiska zarezerwowane zostały dla partnerów projektu oraz miasta Tarnopol. Będzie można zapoznać się ze sztuką i rękodziełem regionalnym, jak również uzyskać praktyczne informacje o miastach.

Uczestnicy zwiedzą Tarnów, wezmą udział w koncertach w ramach Dni Święta Miasta oraz debatach o Unii Europejskiej z udziałem uczestników różnych grup wiekowych na które zostali zaproszeni przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. 

Szczegółowych informacji o wizycie udziela Wydział Współpracy Aglomeracyjnej i Międzyregionalnej tel. 14 688 24 98

 

baner_imeuropean