Dni Tarnopola

Dni Tarnopola

W mieście partnerskim Tarnowa – Tarnopolu, w dniach 26-27 sierpnia br. świętowano Dni Miasta, połączone z 26. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Obchody obejmowały szereg uroczystości, w których udział wzięli przedstawiciele miast partnerskich m.in. Chorzowa, Sokołowa Podlaskiego, Suwałk, Elbląga, Nowgo Tomyśla oraz delegacja z Tarnowa na czele z Panem Marcinem Pałachem – Dyrektorem Tarnowskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Delegaci uczestniczyli m.in. w otwarciu wystawy sztuki z Elbląga, która upamiętniła 25. lecie podpisania umowy o współpracy miedzy miastami. Jak co roku, zainaugurowano również Mistrzostwa Świata Łodzi Motorowych.

Podczas wizyty odwiedzono również Centrum Informacji Turystycznej Tarnopola, gdzie przekazano materiały promocyjne i informacyjne dotyczące Tarnowa w języku ukraińskim. Prowadzono również rozmowy z Wicekonsulem RP w Łucku na temat współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy miastami oraz udziału Tarnowa a Dniu Europy w maju 2018 r.

Wizyta pozwoliła zapoznać się z funkcjonowaniem samorządu Tarnopola oaz omówić kwestie rozszerzania zasad współpracy między władzami miast partnerskich na uzgodnionych płaszczyznach.