TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Współpraca międzynarodowa / Współpraca międzynarodowa

Na zaproszenie burmistrza miasta partnerskiego Kiskőrös, Pana Laszlo Domonyi, delegacja z Tarnowa uczestniczyła w dniach 1-3 września br. w corocznych obchodach Święta Narodowości Słowackiej oraz Święta Zbiorów.

Urząd Miasta Tarnowa reprezentowany był przez Pana Rafała Kościenia – Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta, Panią Marię Zawadę – Bilik, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej wraz z przedstawicielką Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier – Panią Urszulą Cieślikowską.

Podczas tegorocznej wizyty odsłonięto również kolumnę z drogowskazami w kierunku miast partnerskich z zaznaczonymi odległościami do każdego z nich.

W mieście partnerskim Tarnowa – Tarnopolu, w dniach 26-27 sierpnia br. świętowano Dni Miasta, połączone z 26. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Obchody obejmowały szereg uroczystości, w których udział wzięli przedstawiciele miast partnerskich m.in. Chorzowa, Sokołowa Podlaskiego, Suwałk, Elbląga, Nowgo Tomyśla oraz delegacja z Tarnowa na czele z Panem Marcinem Pałachem – Dyrektorem Tarnowskiego Centrum Informacji Turystycznej.