TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

16-18.06.2011; Zespół Szkół Sportowych - Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Miejsce: Park Strzelecki, godz. popołudniowe. Organizatorem jest Komenda Miejskiej Policji w Tarnowie.

Zmagania zaplanowano na godz. 9.00 - 22.00. Organizatorem jest Stowarzyszenie Zamek Tarnowski.

Festiwal odbędzie się na Hali widowiskowo-Sportowej TOSiR przy ul. Krupniczej 8. rozpoczęcie zaplanowano na godz. 18.00. Organizatorami są: Pałac Młodzieży, Klub Tańca towarzyskiego eMIKa PM oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 w Parku Strzeleckim. Organizatorem jest Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Zakończenie zaplanowano na godz. 20.00.

Impreza rozpocznie się o godz. 16 na obiektach Szkoły przy ul. Zbylitowskiej7. Potrwa do godz. 19.

Podobnie jak w 2 ostatnich latach, ulicami 16 Pułku Piechoty, Nowodąbrowską, Wojska Polskiego, tym razem ze startem i metą na parkingu nowego Centrum Handlowego Gemini Park. 4. Kryterium zapowiada się w tym roku szczególnie atrakcyjne zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym. Swój udział w imprezie potwierdziły już najlepsze grupy zawodowe i pierwsze reprezentacje narodowe z Belgii, Grecji, Łotwy, Rosji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Ukrainy, Białorusi, Izraela, Włoch oraz, oczywiście, wszystkie polskie grupy zawodowe.

11 czerwca br. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses będzie obchodził swój jubileusz 30-lecia działalności artystycznej. W ramach uroczystej Eucharystii celebrowanej przez ks. bpa Wiktora Skworca zostanie wykonane jedno z najwspanialszych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta "Msza Koronacyjna".

Wykonawcami koncertu obok Jubilata będą soliści z Filharmonii Krakowskiej i Katowickiej oraz Tarnowska Orkiestra Kameralna poszerzona o muzyków z orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej.

Przedmiotem zainteresowania ww. konferencji jest wieloaspektowe podejście do problemu dzieciństwa - okresu, który ma decydujący wpływ na rozwój osobowości każdego człowieka. W konferencji wezmą udział zainteresowane osoby oraz specjaliści działający w placówkach oświatowych, świetlicach socjoterapeutycznych, poradniach psychologicznych-pedagogicznych, poradniach specjalistycznych, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach interwencji kryzysowej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, policyjnych izbach dziecka.

W najbliższy piątek – 10 czerwca – rozpoczną się uroczyste obchody jubileuszowe Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Swoje 60-lecie placówka zamierza świętować przez trzy dni. Wśród bogatego programu znalazły się wystawy, koncerty, podsumowanie konkursu, turnieje sportowe i impreza plenerowa. Przygotowano także okolicznościowy album: „Jest taki Pałac”.