TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

Zespół Szkół Medycznych organizuje międzyszkolny konkurs historyczny „Śladami architektury drewnianej i renesansowej Tarnowa i okolic” który odbędzie się 12.12.2011 r. w siedzibie szkoły.

Stowarzyszenie akademickie TRATWA organizuje po raz kolejny X edycje Festiwalu Filmowego „Vitae Valor”, który odbędzie się w Tarnowie w dniach od 10-16 grudnia 2011 r. Festiwal ma za zadanie upowszechnianie tych dzieł filmowych, których treścią i przesłaniem jest podkreślenie znaczenia ludzkiej egzystencji jako wartości opartej na fundamentach moralnych.

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Tarnowie pragnie przyjść z pomocą dzieciom z rodzin najuboższych, a także ludziom chorym, niepełnosprawnym, samotnym, w starszym wieku poprzez udzielenie wsparcia materialnego i finansowego. W związku z tym organizuje kolejny koncert charytatywny pod hasłem „Nie jesteś sam”. Koncert odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej w dniu 3 grudnia o godz. 18.00.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Puchar Polski Juniorów na Hali Sportowo – widowiskowej ul. Krupnicza. Turniej odbędzie się w dniach 03-04.12 2011 r.

XVI LO – Małe Centrum Biblioteczne Instytut Goethego organizuje II Edycja Dni Niemieckich. Uroczysta inauguracja odbędzie się w Auli PWSZ w dniu 23 listopada 2011 roku o godz. 10.00

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie organizuje Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Do Ciebie mówię wielki Tułaczu” 22 listopada 2011 roku w godzinach 9.00-12.00.

Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością z okazji Jubileuszu 5-lecia działalności WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie. Mityng odbędzie się w Miejskim Dom Sportu w Tarnowie-Mościcach – kryta pływalnia.

Program uroczystości:

13.00 msza św. W intencji harcerstwa (Katedra)

14.30 – Harcerski apel (Rynek)

- odprawa Hufca

- oficjalne wystąpienia

- wręczenie odznaczeń i wyróżnień

- przekazanie nowego sztandaru

15.45 – pomnik gen. Jozefa Bema ul. wałowa

- złożenie wieńców

17.00 – harcerskie spotkanie pokoleń (budynek MCDN ul. Nowy Świat 30

Celem koncertu jest zebranie środków na skuteczną rehabilitacje dzieci z niepełną sprawności, w tym zakup protezy dla podopiecznego cierpiącego na nowotwór kości.

Gwiazdą wieczoru będzie Monika Kuszyńska, borykająca się z niepełną sprawnością od czasu wypadku, do którego doszło po jednym z jej koncertów. Na scenie pojawi się również tarnowski zespół MONK oraz Krystyna Aleksander z Krościenka nad Dunajcem, pienińska malarka i poetka, wspierająca dzieci i młodzież z niepełną sprawnością.

Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej i Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP organizują Regionalny Zlot Szkolnych Klubów Europejskich w Tarnowie w dniu 28.10.2011 r. w godz. 11.00-14.00 w sali konferencyjnej MUW w Tarnowie al. Solidarności 5-9.