TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych organizuje VII Dyktando Ortograficzne „O złote pióro” jest to IV Tarnowski Turniej Ortograficzny. Dyktando Ortograficzne odbędzie się 13 kwietnia br. W godzinach od 8.00 do 15.00 w ZSEO w Tarnowie.

10.00 – otwarcie imprezy

13.00 – Turniej Ortograficzny

14.00 – wręczenie nagród

Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie organizuje XI Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny „Snuj się Snuj Bajeczko”, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia o godzinie 9.00 w Przedszkolu Publicznym nr 33. Rozstrzygnięcie Przeglądu Teatralnego Przedszkolaków odbędzie się 16 kwietnia o godz.10.00

Zespół Regionalno – Kolędniczy „KUMOTRY” w Tarnowie organizuje przemarsz reprezentacji Tarnowa w Korowodzie Palmowym w Krakowie, który odbędzie się 01 kwietnia br. o godzinie 11.30 w Krakowie.

Szkoła Podstawowa nr 5 organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Międzyszkolny konkurs historyczny pn. Tadeusz Kościuszko Bohater Walk o Niepodległość. Konkurs odbędzie się 28 marca 2012 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 5.

Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI LO im. Armii Krajowej wraz z MCDN ODN w ramach Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego organizują przedsięwzięcie pod nazwą : „IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych FIT IN DEUTSCH”. Konkurs odbędzie się dnia 28 marca o godzinie 10.00 w auli MCDN ODN w Tarnowie.

Agencja Artystyczna STUDIO Justyna Tylko organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Miss Polonia Regionu Tarnowskiego”, które odbędzie się 25 marca 2012 r. w Galerii Tarnovia. Eliminacje do Konkursu rozpoczną się 10 marca w Galerii Tarnovia, połączone będą z warsztatami dla kandydatek.

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie organizuje „VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej dla Młodzieży Ochotniczych Hufców pracy”, który odbędzie się w dniach 23-25 marca 2012 r. Celem konkursu jest rozwój aktywności poznawczej młodzieży realizacji idei konstruktywnie rozumianego współzawodnictwa

Stowarzyszenie KROPLA organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „X Tarnowska Kropla” – jest to Jubileuszowa Akcja Charytatywna. W ramach tej akcji planuje się dwie rekrutacje honorowych dawców szpiku w Tarnowa i okolic:

 

21.03.2012 – pod hasłem: „Wszystko budzi się do życia”

 

06.12.2012 – pod hasłem „Święty Mikołaj inaczej, dzieląc się szpikiem dajesz życie”.

Także 25 maja 2012 r. odbędzie się Jubileuszowy Koncert: „W hołdzie matkom dzieci chorych na nowotwory krwi”.

Tarnowskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne K-TEAM organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Tarnowska Olimpiada Sportów Aktywnych w ramach akcji PRZEZ ZABAWĘ DO BEZPIECZEŃSTWA”. Olimpiada odbędzie się 21 marca 2012 r. w godzinach od 9.00-14.00

ZSO nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „X Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Janusza Korczaka dla uczniów niepełnosprawnych”. Konkurs odbędzie się dnia 21 marca 2012 r. o godzinie 9.00 w ZSO nr 6.

 

Ponad 35 uczniów będzie recytować wiersze Danuty Wawiłow w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.