TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

Stowarzyszenie Zamek Tarnowski organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Zamkomania 2012 – IV Tarnowski turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”. Turniej odbędzie się w dniach 09 – 10 czerwca 2012 na Górze Marcina.

 

09 czerwca godzina 10.00 – rozpoczęcie turnieju rycerskiego; pierwszy strzał z łuku do tarczy

 

10 czerwca o godzina 16.00 – zakończenie turnieju oraz wręczeni głównego trofeum zwycięzcy.

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Filatelistów organizuje 50. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny , który odbędzie się w dnia 08 – 10 czerwca br. w Centrum Sztuki Mościce oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym. Uroczyste otwarcie konkursu nastąpi 08 czerwca o godzinie 10.00 w Centrum Sztuki Mościce, natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 10 czerwca o godz. 9.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” organizują Koncert charytatywno – ewangelizacyjny SPE SALVI, który odbędzie się 07 czerwca na Tarnowskim Rynku.

Kościół Chrześcijan Baptystów w Tarnowie organizuje Koncert Chóru Młodzieżowego z Atlanty USA. Koncert odbędzie się dnia 07 czerwca 2012 r. o godzinie 19.00 na Tarnowskim Rynku.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych organizuje VI Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej, które odbędzie się 06 czerwca w godzinach od 9.00 – 14.00 w siedzibie szkoły.

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie organizuje Międzynarodową Spartakiadę Młodzieży Niepełnosprawnej, która odbędzie się w dniach od 2-6 czerwca br. W tegorocznej spartakiadzie planowany jest udział około 120 – osobowej grupy młodzieżowej z Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy oraz z regionu tarnowskiego.

TOZPN – Tarnów organizuje Finał Ligi Orlików „Mistrzostwa Europy 2012”, który odbędzie się 02 czerwca na Boisku w Zbylitowskiej Górze. W rywalizacji weźmie udział około 16 Zespołów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Tarnowskie Dni Języka i Kultury Francuskiej”, które odbędzie się 01 czerwca o godzinie 14.00 w PWSZ – oficjalne otwarcie oraz 02 czerwca o godz. 11.00 na Tarnowskim Rynku.

Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Tarnowie organizuje Konferencję XII Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która odbędzie się 31 maja br.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie organizuje „XII Piknik Geograficzny”, który odbędzie się 30 maja br. o godz. 9.30 w Auli MCDN w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30.

 

W części I pikniku uczniowie rozwiązują zadania egzaminacyjne przygotowane przez edukatorów geografii OCDNG w Toruniu, słuchacze UTW rozwiązują zadania krajoznawcze dot. Tarnowa i Małopolski, natomiast nauczyciele uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez edukatorów OCDNG przez SOP w Toruniu.

 

W II części uczniowie i słuchacze UTW uczestniczą w turnieju topograficznym.

 

O godz. 14.45 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozpocznie się spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem pt. ”Wyprawa śladami Strzeleckiego”.