TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi w Tarnowie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wierzchosławicach organizuje III Zjazd Kongresu Uczniów Szkół Gimnazjalnych, który odbędzie się 20 czerwca w godzinach od 10-13.30 Sali Lustrzanej w Tarnowie. Podczas debaty omawiany będzie wpływ, jaki miała na edukację polskiej młodzieży reforma szkolnictwa z 1998 r.

Fundacja im. Jana Szczepanika organizuje przedsięwzięcie pt.: ”GENIALNE URODZINY - Tarnów gra ze Szczepanikiem”, które odbędzie się 15 czerwca w Tarnowie – w programie: sesja naukowa, happening oraz koncert muzyczny, 16 czerwca w Przemyślu oraz 17 czerwca w Warszawie - wystawa poświęcona Janowi Szczepanikowi w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Wieczory Teatralne”, które odbędzie się 10 czerwca br. w godzinach 15.00 – 17.00 oraz 18.00 – 20.00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego.

Stowarzyszenie Zamek Tarnowski organizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Zamkomania 2012 – IV Tarnowski turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”. Turniej odbędzie się w dniach 09 – 10 czerwca 2012 na Górze Marcina.

 

09 czerwca godzina 10.00 – rozpoczęcie turnieju rycerskiego; pierwszy strzał z łuku do tarczy

 

10 czerwca o godzina 16.00 – zakończenie turnieju oraz wręczeni głównego trofeum zwycięzcy.

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Filatelistów organizuje 50. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny , który odbędzie się w dnia 08 – 10 czerwca br. w Centrum Sztuki Mościce oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym. Uroczyste otwarcie konkursu nastąpi 08 czerwca o godzinie 10.00 w Centrum Sztuki Mościce, natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 10 czerwca o godz. 9.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” organizują Koncert charytatywno – ewangelizacyjny SPE SALVI, który odbędzie się 07 czerwca na Tarnowskim Rynku.

Kościół Chrześcijan Baptystów w Tarnowie organizuje Koncert Chóru Młodzieżowego z Atlanty USA. Koncert odbędzie się dnia 07 czerwca 2012 r. o godzinie 19.00 na Tarnowskim Rynku.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych organizuje VI Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej, które odbędzie się 06 czerwca w godzinach od 9.00 – 14.00 w siedzibie szkoły.

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie organizuje Międzynarodową Spartakiadę Młodzieży Niepełnosprawnej, która odbędzie się w dniach od 2-6 czerwca br. W tegorocznej spartakiadzie planowany jest udział około 120 – osobowej grupy młodzieżowej z Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy oraz z regionu tarnowskiego.

TOZPN – Tarnów organizuje Finał Ligi Orlików „Mistrzostwa Europy 2012”, który odbędzie się 02 czerwca na Boisku w Zbylitowskiej Górze. W rywalizacji weźmie udział około 16 Zespołów.