TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Tarnowie organizuje Konferencję XII Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która odbędzie się 31 maja br.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie organizuje „XII Piknik Geograficzny”, który odbędzie się 30 maja br. o godz. 9.30 w Auli MCDN w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30.

 

W części I pikniku uczniowie rozwiązują zadania egzaminacyjne przygotowane przez edukatorów geografii OCDNG w Toruniu, słuchacze UTW rozwiązują zadania krajoznawcze dot. Tarnowa i Małopolski, natomiast nauczyciele uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez edukatorów OCDNG przez SOP w Toruniu.

 

W II części uczniowie i słuchacze UTW uczestniczą w turnieju topograficznym.

 

O godz. 14.45 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozpocznie się spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem pt. ”Wyprawa śladami Strzeleckiego”.

Apostolska Grupa Młodzieżowa oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie zapraszają na Majówkę Rodzinną, która odbędzie się 27 maja br. Na placu przy nowym kościele ul. Gumniska 24. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym o godz. 15:00. W programie przewidziane są liczne konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, występy taneczne, występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokazy strażackie oraz kiermasze i grill. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dochód z Majówki Rodzinnej zostanie przekazany na wakacyjny wyjazd młodzieży.

 

http://gmszkaplerz.wordpress.com/

Uczniowski Klub Sportowy „Starówka” organizuje Finał Młodzieżowych Biegów na Orientację „TARNOWSKI AZYMUT 2012”, który odbędzie się 25 maja na Gorze Świętego Marcina w godzinach od 10 – 14. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych z terenu Miasta Tarnowa i okolicznych powiatów.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich organizuje przedsięwzięcie pn. „Dni Lwowa w Tarnowie 2012”, które odbędzie 25 maja o godzinie 17.00 na Sali Lustrzanej ul. Wałowa oraz 26 maja o godzinie 9.00 – Msza św. w kościele M.B. Szkaplerznej.

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Tarnowie oraz Społeczne Gimnazjum Matematyczno – Przyrodnicze organizują przedsięwzięcie pn. IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach „BIESZCZADY”, który odbędzie się 23 maja w ODN w Tarnowie ul. nowy Świat.

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół – Świat Pracy w Tarnowie organizuje przedsięwzięcie pn. „POLSKA BIEGA”, które odbędzie się 19 maja o godzinie 10.00 w Parku Sanguszków.

Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy organizuje Jubileusz 10-lecia Tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy, który odbędzie się 18 maja o godzinie 17.00 na Sali Lustrzanej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie organizuje JUWENALIA TARNOWSKIE 2012, które odbędą się w dniach od 17 do 19 maja br. Oficjalne otwarcie odbędzie się 17 maja o godzinie 18.00 na małej Scenie Tarnowskiego Teatru.

W najbliższą sobotę 12 maja na Ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie Puchar Polski Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji bouldering. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych juniorów i juniorów młodszych. Honorowy patronat nad zawodami objęli prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała oraz starosta tarnowski Mieczysław Kras.