TARNÓW / Miasto / Urząd Miasta Tarnowa / Patronaty prezydenta

XVI LO – Małe Centrum Biblioteczne Instytut Goethego organizuje II Edycja Dni Niemieckich. Uroczysta inauguracja odbędzie się w Auli PWSZ w dniu 23 listopada 2011 roku o godz. 10.00

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie organizuje Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Do Ciebie mówię wielki Tułaczu” 22 listopada 2011 roku w godzinach 9.00-12.00.

Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością z okazji Jubileuszu 5-lecia działalności WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie. Mityng odbędzie się w Miejskim Dom Sportu w Tarnowie-Mościcach – kryta pływalnia.

Program uroczystości:

13.00 msza św. W intencji harcerstwa (Katedra)

14.30 – Harcerski apel (Rynek)

- odprawa Hufca

- oficjalne wystąpienia

- wręczenie odznaczeń i wyróżnień

- przekazanie nowego sztandaru

15.45 – pomnik gen. Jozefa Bema ul. wałowa

- złożenie wieńców

17.00 – harcerskie spotkanie pokoleń (budynek MCDN ul. Nowy Świat 30

Celem koncertu jest zebranie środków na skuteczną rehabilitacje dzieci z niepełną sprawności, w tym zakup protezy dla podopiecznego cierpiącego na nowotwór kości.

Gwiazdą wieczoru będzie Monika Kuszyńska, borykająca się z niepełną sprawnością od czasu wypadku, do którego doszło po jednym z jej koncertów. Na scenie pojawi się również tarnowski zespół MONK oraz Krystyna Aleksander z Krościenka nad Dunajcem, pienińska malarka i poetka, wspierająca dzieci i młodzież z niepełną sprawnością.