TARNÓW / Miasto / Parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej / Urszula Augustyn – posłanka RP

Urszula Augustyn – posłanka RP

Urszula Augustyn
 • Data i miejsce urodzenia: 01-09-1964, Tarnów
 • Wykształcenie: wyższe
 • Ukończona szkoła: Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Wydział Filologia Polska, Filologia polska - magister (1990)
 • Zawód: dziennikarka
 • Staż parlamentarny: poseł V kadencji, poseł VI kadencji, poseł VII kadencji
 • Klub/koło: Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska
 • Najlepsza posłanka 2014 w rankingu tygodnika POLITYKA
 • Od stycznia 2015 do listopada 2015 Pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach w Ministerstwie Edukacji Narodowej, sekretarza stanu w MEN.
 • Posłanka V, VI i VII kadencji Sejmu RP, klub Platformy Obywatelskiej; pracuje w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Petycji. Członek Zarządu Krajowego PO RP; członek Zarządu PO RP Regionu Małopolskiego.

  Biuro Poselskie Posłanki na Sejm RP Urszuli Augustyn, ul. Wałowa 29, 33-100 Tarnów, tel. (14) 655-25-65, fax (14) 655-25-64, email:     urszula.augustyn@sejm.pl

  Strona internetowa: www.urszula-augustyn.pl

Informacje

 Posłanka Urszula Augustyn wzięła udział w "X Festynie bezpieczeństwa ruchu drogowego" organizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.

22 września na 26. posiedzeniu Sejmu RP posłanka Urszula Augustyn wzięła udział w dyskusji nad zapowiedzianą w dniu 16 września 2016 r. zmianą systemu edukacji polegającą na likwidacji gimnazjów oraz powrocie do 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum.

We wtorek 20 września w Punkcie Przedszkolnym Mały Książę - najmłodszym tarnowskim przedszkolu - po raz pierwszy obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

O wpływie „dobrej zmiany” na gospodarkę Tarnowa rozmawiała z dziennikarzami posłanka Urszula Augustyn podczas konferencji  prasowej.

W nadchodzącym roku szkolnym bezpłatne książki i ćwiczenia otrzymają uczniowie klas I, II i IV szkół podstawowych oraz klas I gimnazjów. To kolejny etap reformy podręcznikowej, którą prowadzi i finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na zaproszenie Urszuli Augustyn do Tarnowa przybył Ambasador Wielkiej Brytanii Pan Robin Barnett. Wizyta składała się z dwóch części: gospodarczej i edukacyjnej. Pan Ambasador zapoznał się z ofertą inwestycyjną Tarnowa - wizytował SAG i elPLC. Potem przysłuchiwał się debacie oksfordzkiej w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego.

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka pochwalił działalność tarnowskiego Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Z aprobatą odniósł się także do pracy rodziny zastępczej Elżbiety i Wiesława Kocurów. Wtórowała mu Urszula Augustyn, wiceminister edukacji. -  Jestem za „klonowaniem” takich wspaniałych ludzi – oceniła. Spotkanie z przedstawicielami rządu odbyło się w siedzibie ORPZ przy ul. Goslara. 

"Rok Szkoły Zawodowców", ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej,  podkreśla rolę szkolnictwa zawodowego i zwraca uwagę na jego problemy. Podczas roboczego spotkania dyrektorzy tarnowskich szkół zawodowych rozmawiali o swoich placówkach z Ewą Konikowską- Kruk, Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w MEN.

Do nietypowego świętowania zapraszają panie, z okazji ich święta, organizatorzy imprezy Moto Dzień Kobiet – Mistrz kierownicy w spódnicy. 8 marca na parkingu Centrum Handlowego Echo – pod okiem profesjonalnych kierowców – będą mogły doskonalić umiejętności jazdy samochodem i poćwiczyć w praktyce zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Patronat nad imprezą objęła posłanka Urszula Augustyn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach.

23 lutego odbyła się roczna narada w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Spotkanie rozpoczęło sie od uroczytego otwarcia nowych budynków przy Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2. Oddano do użytku dwunastostanowiskowy garaż o powierzchni 440 m2. Posłanka Urszula Augustyn aktywnie włączyła się w realizację tej inwestycji.