TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Zaadoptuj Zwierzaka

Tosia jest 2-3 letnią suczką średniej wielkości. Do Azylu trafiła początkiem listopada 2014 roku i zamieszkuje boks nr 20. Tosia jest ogromnym pieszczochem, mając obok człowieka skupia się tylko na nim i na tym żeby się przedostać przez koleżanki z boksu i dostać na kolana. Lubi spacery, buszowanie na nowych terenach. Będąc na wybiegu szaleje z innymi suczkami urządzając gonitwy. Tosia zawsze ma uśmiech na pyszczku, w boksie bywa spokojna dopóki nie ma kontaktu z człowiekiem, wtedy jest wielka radość i pokazuje że może być żywiołowa. Kocha zabawy i przytulasy, świetnie się sprawdzi jako psiak rodzinny. Toleruje obce osoby i psy.

Śnieżka to suczka średniej wielkości mająca około 2 lata. Do Azylu trafiła w połowie listopada 2014 roku i zamieszkuje boks nr 2. Jest radosną i spokojną psinką która kocha ludzi. Podczas kontaktu z człowiekiem przytulasów nie widać końca, jest ogromnym pieszczochem który jednym słowem chce być zagłaskany. Uwielbia chodzić na spacery na których wesoło bryka podbiegając co minutkę z prośbą o odrobinkę czułości. Będąc na wybiegu chwilkę pobiega z innymi psiakami i po chwili widzimy jak próbuje wdrapać się na kolana. Jednym słowem Śnieżka jest psiakiem do kochania i całowania. Toleruje obce osoby i inne psy.

Sebo jest średniej wielkości samcem mającym 4 lata. Do Azylu trafił w połowie grudnia 2014 roku i zamieszkuje boks 13. Sebo to radosny psiak który ma w sobie spokój jak i troszkę żywiołowości. Lubi chodzić na spacery podczas których posłusznie chodzi na smyczy. Przy obcych osobach troszkę czuje się niepewnie ale po bliższym kontakcie podchodzi i nadstawia pyszczek do drapania. Sebo trafił razem z innymi psiakami w które jest mocno zapatrzony i jak tylko któreś z nim wyjdzie na spacer, Sebo staje się niespokojny, lecz moment w którym wracają ze spaceru jest dla niego pełny radości. Toleruje obce osoby i psiaki z którymi trafił, na sąsiadów nie zwraca szczególnej uwagi.

Scrapy jest 10 letnim samcem średniej wielkości który trafił do Azylu w połowie grudnia 2014 roku i zamieszkuje boks 5. Gdy do nas przyszedł, był bardzo chudziutki, teraz nabiera na wadze. Scrapy to wesoły i spokojny psiak który kocha ludzi i przytulasy. Jest bardzo mądry i posłuszny, oddałby wszystko żeby mieć swojego człowieka tak jak to było do tej pory. Scrapy uwielbia spacery podczas których chodzi przy nodze. Świetnie skupia się na przewodniku. Zabrany do biura, obwąchał wszystko i położył się zupełnie bezstresowo, tak jakby był domowym psiakiem. Lubi kiedy go przytulamy i okazujemy uczucia, sam wtedy wpycha pycholek jak najbliżej szukając ciepła. Jest bardzo kochany i oddanym, świetnie sprawdzi się jako psiak rodzinny. Toleruje obce osoby i psy.

Sally to średniej wielkości suczka mająca 1,5 roku. Do Azylu trafiła pod koniec grudnia 2014 roku i zamieszkuje boks 22. Sally jest radosnym pieszczochem który lubi pchać pupola na kolana. Jest spokojna, dopóki nie zostanie wypuszczona na wybieg, wtedy pokazuje wszystkie szaleństwa. Kocha ludzi i spacery na których radośnie bryka. Lubi zachęcać do zabaw i nadstawiać pycholka na pieszczoty. Toleruje obce osoby i psy.

Rudi to mała suczka mająca 2-3 lata. Do Azylu trafiła w połowie października 2014 roku i zamieszkuje boks nr 3. Jest radosną i spokojną suczką, natomiast żywiołowość pokazuje w momencie kiedy zaczyna ją coś cieszyć, typu człowiek, smakołyki. Na spacerach wesoło bryka poznając nowe zapachy i tereny. Będąc na wybiegu goni z innymi suczkami podbiegając co chwilkę po smaczka. Lubi pieszczoty, wtedy się wtula i nadstawiając pyszczek okazuje radość. Toleruje obce osoby i psy.

Reni jest 12 letnią małą babcią która trafiła do Azylu początkiem listopada 2014 roku i zamieszkuje boks nr 3. To spokojna suczka kochająca ludzi. Mimo iż nie ma kondycji do częstego biegania, na spacerach skupiając się na człowieku okazuje ogromną radość i chęć bliskości. Lubi być pieszczona z każdej strony, wtedy próbuje wskakiwać na kolana i wesoło merdając ogonkiem nadstawia pyszczek do drapania. Widząc parówki nie odrywa wzroku dopóki nie dostanie, jest dużym łasuchem. Toleruje obce osoby i psy.

Pekuś to 6 letni malutki samczyk w typie pekińczyka. Do Azylu trafił w połowie listopada 2014 roku i zamieszkuje boks 19. Pekusiowi nie udało się uratować oczka… weterynarz stwierdził iż najprawdopodobniej został kopnięty. Jest spokojny i wesoły pragnący bliskości człowieka. Lubi kiedy się go głaszcze i drapie po grzbiecie. Kocha spacery na których posłusznie chodzi na smyczy, będąc na wybiegu troszkę poszaleje z innymi psiakami a później podchodzi i pcha się na kolana, patrząc z której kieszeni wyskoczy smakołyk. Pekuś jest kochanym, jednak gdy poczuje się zagrożony, wyraźnie ostrzega. Toleruje obce osoby i psy.

Nikita jest 6-8 letnią szczuplutką ale dużą suczką która trafił do Azylu w połowie listopada 2014 roku i zamieszkuje boks nr 2. Jest wesoła, spokojna i bardzo kochana. Czasami mam wrażenie jakby Nikita myślami była zupełnie gdzie indziej, jest bardzo grzeczna i skromna. Przy kontakcie z człowiekiem spokojnie podchodzi i wpatrując się zbliża się coraz bardziej delikatnie wtulając. Jak tylko zaczniemy ją głaskać, macha ogonkiem i mruży oczka. Kocha spacery i bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest podatna na szkolenie, widząc smakołyka świetnie skupia się na przewodniku. Gdy tylko dostanie odrobinę czułości, pojawia się radość a wtedy Nikita wzrokiem skupiona jest cały czas na człowieku prosząc o dodatkową chwilę. Jest psiakiem do tulenia i kochania a rodzinkę chciałaby jak największą żeby było więcej rąk do pieszczot. Toleruje obce osoby i psy.

Nelka to suczka średniej wielkości mająca 1,5 roku. Do Azylu trafiła początkiem listopada 2014 roku i zamieszkuje boks nr 3. Nelka to typowy radosny adhdowiec. Na spacerach liczą się głównie szaleństwa i brykanie po największych trawach zaglądając w każdy kąt, dlatego też czasami ciągnie na smyczy. Jest żywiołowa i bardzo energiczna. Lubi zabawy z człowiekiem jak i innymi psiakami, a gdy tylko zwróci się na nią uwagę, można się załapać na buziaki i małe pieszczoty. Toleruje obce osoby i psy.

Do tarnowskiego azylu trafiają najczęściej zwierzęta porzucone, niechciane, zagubione, poszkodowane w wypadkach drogowych. Przyjętym zwierzętom zapewnia się staranną opiekę, m. in. przez właściwe karmienie, codzienne czyszczenie boksów, ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Zwierzętom zamkniętym w klatkach doskwiera brak bliskości z człowiekiem. Szansą na poprawę ich losu jest adopcja.

Kontakt:

Azyl dla psów i kotów w Tarnowie

ul. Cmentarna

33-100 Tarnów

tel.: 14 625 82 34 w godz. 7:00 – 15:00

http://www.zsok.tarnow.pl/?psy-w-azylu,23

e-mail: j.labno@zsok.tarnow.pl

Wszystkie zwierzęta znajdujące się w azylu posiadają książeczki zdrowia, są szczepione, odrobaczone oraz odpchlone. Można je oglądać od wtorku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00, w soboty w godzinach 7:00 - 15:00. Wydawane są od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 - 14.00

Uwaga, Azyl nie wydaje psów na łańcuch

Zaadoptuj psa lub kota… wirtualnie

Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów nie ustaje w próbach zapewnienia jak najlepszej opieki przebywającym tam zwierzętom. Teraz oprócz klasycznej adopcji przebywającym w azylu zwierzętom można pomóc również przez Internet.

- Wirtualnie można dokonać adopcji wybranego psa lub kota deklarując dobrowolną lecz nie mniejszą niż 20 zł comiesięczną wpłatę na rzecz wybranego zwierzęcia.  Pamiętajmy jednak, że najważniejszym zadaniem azylu jest znalezienie opiekunów przyjmujących zwierzęta do swoich domów dla możliwie największej ilości psów i kotów. Dlatego  zastrzegamy sobie prawo oddania adoptowanego wirtualnie podopiecznego nowemu opiekunowi, który zdecyduje się na zabranie go do domu. W takim przypadku powiadamiamy oczywiście osobę, która opiekowała się zwierzęciem wirtualnie i proponujemy internetową adopcję innego pupila. – wyjaśnia Adrian Starzyk, opiekun zwierząt w azylu.

Przekazywane środki są przeznaczane  przede wszystkim na  wybranego zwierzaka. W razie potrzeby mogą być one użyte na pokrycie wspólnych kosztów azylu lub na pomoc dla innych podopiecznych.

Jak dokonać wirtualnej adopcji?

- Z działu „Wirtualne adopcje" na stronie http://puk.tarnow.pl/azyl-ewidencja/wirtualne-adopcje możemy wybrać zwierzę, którym chcemy się zaopiekować. Aby dokonać formalności wystarczy przesłać maila na adres www.poradchwila@gmail.com zaznaczając w tytule „wirtualna adopcja” i wskazać imię psa lub kota oraz podać swoje dane oraz ewentualnie zdjęcie, które może być umieszczone w albumie danego zwierzaka.

- Wysokość deklaracji wpłaty na miesięczny koszt utrzymania psa lub kota jest dobrowolna lecz nie mniejsza niż 20zł. Zadeklarowane kwoty należy wpłacać  na konto banku Citi Handlowy 04 1030 1250 0000 0000 8810 1014. Na przelewie należy napisać „wirtualna adopcja + imię psa”.

 - Informacje o osobach, które zdecydowały się na taką formę adopcji wraz z danymi  i ewentualnie zdjęciem (za zgodą), zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej azylu obok fotografii zwierzęcia w momencie stwierdzenia wpływu wpłaty na rachunek bankowy.

- Wirtualnym opiekunem może zostać każdy: osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.

- Należy  pamiętać, by zgłaszać w azylu zaprzestanie dokonywania deklarowanych wpłat na utrzymanie swojego podopiecznego, tak aby ktoś inny mógł go wybrać i  objąć wirtualną opieką.

- Osobą odpowiedzialną za adopcje wirtualne jest w azylu Adrian Starzyk - opiekun zwierząt, który także prowadzi stronę internetową programu adopcji. Wszelkie wątpliwości dotyczące adopcji wirtualnych można konsultować drogą mailową a.starzyk@puk.tarnow.pl.

Wysyłając zgłoszenie adopcji wirtualnej prosimy o przemyślane decyzje w sprawie psa lub kota, którego planują Państwo objąć opieką i wspierać!

Znaczniki