Rozpoczęto tydzień dla integracji

Rozpoczęto tydzień dla integracji

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych kolorowo i muzycznie zrobiło się w centrum Tarnowa za sprawą inauguracji Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, która wczoraj, 8 maja, odbyła się w Tarnowie. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób z Tarnowa i regionu tarnowskiego. Najbliższy tydzień w naszym mieście zapisze się pod znakiem integracji i otwartości.

Po uroczystej mszy św. w Bazylice Katedralnej rozśpiewany, kolorowy korowód, liczący kilkaset osób, przeszedł ulicą Wałową i Wekslarską w kierunku się na płytę Rynku.  Na czele pochodu jechał zabytkowy wóz strażacki, który wytyczał drogę, a jadący na nim Wojtek Klich z przyjaciółmi umilał czas muzyką. Pod Ratuszem odbyło się oficjalna inauguracja MDON. – O niepełnosprawności trzeba mówić, pokazywać jak wiele jest jeszcze do zrobieni.  Chciałbym się od Państwa nauczyć tego, co zrobić żeby każdemu lepiej się żyło.– powiedział Roman Ciepiela podczas muzyczno - artystycznego happeningu na tarnowskim Rynku.

W ciągu najbliższego tygodnia w Tarnowie nie zabraknie wydarzeń artystycznych, zawodów sportowych i plenerowych imprez integracyjnych.  Wydarzenia organizowane w czasie MDON mają kształtować opinię społeczną w kierunku akceptacji osób z niepełnosprawnościami między innymi przez prezentowanie i promowanie ich osiągnięć.  Zwracają też uwagę na bariery, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych są także okazją dla wielu instytucji, które działają na rzecz niepełnosprawnych, do zaprezentowania swojej działalności.

Zobacz szczegóły program Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych:

(ah)