TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Polityka społeczna i zdrowie / Niepełnosprawni / Aktualności dla niepełnosprawnych

W dniu 29 maja br. (środa) Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie organizuje w swoich placówkach w ramach ogólnopolskiej akcji - „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS”.

W ramach obchodzonego w Tarnowie w dniach od 6 do 11 maja 2013 roku Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Biuro Pomocy Społecznej, przy współpracy z Powiatową Społeczną Radą do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Tarnowa, zorganizowało spotkania przedstawicieli osób niepełnosprawnych z dziećmi trzech tarnowskich przedszkoli.

Urząd Miasta Tarnowa informuje, że w 2013 r. będzie po raz kolejny realizowany program pilotazowy pod nazwą „Aktywny Samorząd”, finansowany ze środków PFRON. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających jego uczestników w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.