Informacje dla seniorów

Plenerowe spotkanie przy ognisku, prezentacje ofert senioralnych, dni otwarte, a na finał gala z koncertem i potańcówką – tak będą wyglądać Tarnowskie Dni Seniora od 30 września do 6 października.

W piątek, 1 września 2017 r. ośrodek wsparcia dla osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą – klub samopomocy „Wiosna Życia”, prowadzony przez Fundację Partnerstwo Dla Przyszłości w Tarnowie, uroczyście świętował drugie urodziny.

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza  osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami – seniorami!”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło kampanię „Bezpieczny i Aktywny Senior”, mającą na celu uwidocznienie społeczeństwu możliwości zapewnienia bezpieczeństwa seniorom oraz możliwościom aktywizacji osób starszych. Kampania ma m.in. przeciwdziałać pojawiającym się działaniom prowadzonym na niekorzyść osób starszych (oszustwa, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, nadużycia w prywatnych placówkach całodobowego pobytu, przemoc wobec osób starszych, dyskryminacja ze względu na wiek i inne).

Tarnowianka laureatką plebiscytu „Poza Stereotypem - Senior Roku 2015”. Lidia Jaźwińska, przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów, została Małopolską Seniorką Roku podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu. Nagrodę odebrała podczas uroczystej gali wczoraj, 16 listopada. 

21 października 2016 roku na Zebraniu Wyborczym w Urzędzie Miasta Tarnowa, spośród 4 prawidłowo zgłoszonych kandydatów wybrano nowego członka Tarnowskiej Rady Seniorów na kadencję 2015-2019.

Prezydent Miasta Tarnowa ogłasza wybory uzupełniające do Tarnowskiej Rady Seniorów, na podstawie zarządzenia Nr 395/2016 z dnia 10 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia zasad wyborów na członka Tarnowskiej Rady Seniorów oraz Uchwały Nr VII/56/2015 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 5 marca 2015 r. w sprawie powołania Tarnowskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu (Dz. Urz. Woj. Małop. poz.1605).

Prezentacje na ul. Wałowej, dni otwarte, pokazy, zaś na finał koncert "Złote Przeboje Seniorów" i bal - w Tarnowie już w piątek 30 września rusza cykl wydarzeń przygotowanych dla najstarszych mieszkańców.

Pozostałe informacje