Informacje dla seniorów

Miasto rozstrzygnęło konkurs na prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. Podpisano umowę z czterema organizacjami pozarządowymi, co najmniej 500 tarnowskich seniorów skorzysta z aktywizujących bezpłatnych zajęć w tym roku. Ruszyły właśnie zapisy, deklaracje można składać w jednej z czterech placówek.

14 grudnia 2017 r. odbędzie się uroczyste spotkanie opłatkowe.

Motto: „Pełnię życia określa także starość obok młodości i dojrzałości. Czujemy się dobrze w blasku poranka i ciepła południa, nierozsądnym wszakże…byłoby zaciągnąć zasłony, pozbawiając się w ten sposób spokoju wieczora.”

W. Somerset Maugham

Już czterdzieści pięć osób korzystać może z usług świadczonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Zielona Przystań” w Tarnowie. Są to nie tylko osoby starsze, cierpiące głównie na zaburzenia o podłożu organicznym, np. choroba Alzheimera, ale również osoby chorujące na schizofrenię, nerwice czy depresje.

13 listopada 2017 r. odbyły się warsztaty rękodzielnicze w Galerii Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Aniołowo”.

Oddając klucze do miasta tarnowscy seniorzy zakończyli Tarnowski Tydzień Seniora. Podczas finałowej uroczystości ogłoszono laureatów tytułu seniora i seniorki roku. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób.

30 września 2017 r. odbył się Dzień Babiego Lata połączony z inauguracją Tarnowskiego Tygodnia Seniora

Plenerowe spotkanie przy ognisku, prezentacje ofert senioralnych, dni otwarte, a na finał gala z koncertem i potańcówką – tak będą wyglądać Tarnowskie Dni Seniora od 30 września do 6 października.

Pozostałe informacje