TARNÓW / Miasto / Dla mieszkańca / Ekologia

Ekologia

Informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie finansuje ze swoich środków część zadań, realizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

Zakończyła się kolejna edycja konkursu na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie i zaktywizowanie mieszkańców do upiększania swojego najbliższego otoczenia, a przez to poprawy wizerunku Tarnowa i postrzegania go jako miasta zielonego, zadbanego, w którym warto żyć i gdzie można spędzić przyjemnie wolne chwile. 

W ramach rządowego programu poprawy jakości powietrza został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze. Jest to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Ruszył kolejny  Konkurs Fotograficzny „Wakacyjna Przyroda”. Konkurs skierowany jest do wszystkich pasjonatów fotografii. Do konkursu można zgłaszać fotografie o tematyce przyrodniczej (w tym również krajobrazowej), wykonane na terenie miasta Tarnowa oraz w najbliższej okolicy. Ocenie podlegać będą zdjęcia zarówno czarno-białe, jak  i kolorowe, wykonane w okresie od lipca do września.

Do 30 czerwca przyjmowane będą zgłoszenia do tegorocznej, 19. już edycji konkursu na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Formularz, na którym przyjmowane są zgłoszenia, można znaleźć w załączniku po tekstem.

Chcesz się pochwalić zadbanym ogrodem lub balkonem? Weź udział w konkursie Zielony Tarnów, w którym nagrodzone zostaną osoby, które posiadają wzorcowe przydomowe ogródki. Do konkursu mogą zgłaszać się też placówki, które chcą zaprezentować zieleńce. Termin składania zgłoszeń mija 30 czerwca.

Już po raz siedemnasty tarnowianie będą mieli możliwość zaprezentować swoje zadbane ogrody i udekorowane roślinami balkony. Zgłoszenia do konkursu „Zielony Tarnów” przyjmowane będą do 30 czerwca.

Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego „Wakacyjna przyroda”. Konkurs skierowany jest do wszystkich pasjonatów fotografii. Prace przyjmowane będą do 30 września.