TARNÓW / Miasto / Budżet Obywatelski 2015

Budżet Obywatelski 2015

Aż 3,5 mln złotych mają do dyspozycji mieszkańcy na zadania inwestycyjne i społeczne w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Trwa głosowanie. Więcej informacji - Łukasz Blacha, tel. 14 68 82 482, e-mail: l.blacha@umt.tarnow.pl.

budzet_obywatelski_gazeta

Oddaj głos

Lista projektów

Aktualności

Znamy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. W zakończonym 27 czerwca głosowaniu mieszkańcy wybrali 15 inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Co prawda wciąż trwa weryfikacja i dokładne liczenie głosów oddanych przez mieszkańców w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego, ale już wiemy, że Tarnowie padł rekord frekwencji. Na 54 projekty zagłosowało ponad 34 tysiące mieszkańców. To o 12 tys. więcej niż poprzednim razem.

Mieszkańcy mogą głosować na 54 projekty. Magistrat przygotował trzy miejsca w budynkach urzędu, gdzie do urny można wrzucić wypełnione kupony.

Zakończono proces weryfikacji wniosków zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. W sumie zgłoszono 78 wniosków, a w tym 75 projektów. W wyniku pierwszej weryfikacji, pod względem formalnym, odrzucono jeden wniosek. Przed nami głosowanie na konkretne zadania. 

Zakończyło się przyjmowanie wniosków mieszkańców do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Do Urzędu Miasta wpłynęło ich aż 74 na 71 różnych projektów. Teraz przejdą one weryfikację. Szczegółową listę zadań, na które będzie można głosować poznamy 27 maja.