TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zaśpiewaj Pasję podczas VII Festiwalu Musica Poetica

Zaśpiewaj Pasję podczas VII Festiwalu Musica Poetica

Zaśpiewaj Pasję podczas VII Festiwalu Musica Poetica

Festiwal Paschalny odbędzie się w kwietniu, a już dziś można zgłaszać się do tworzonego Chóru Mieszczańskiego, którego koncert będzie prezentacją finałową festiwalu – 8 kwietnia w tarnowskiej katedrze. 

Organizatorzy Festiwalu Musica Poetica zapraszają chóry amatorskie, indywidualnych śpiewaków amatorów, również debiutantów, do wspólnego wykonania arcydzieła muzyki klasycznej: Johann Sebastian Bach - Pasja wg św. Mateusza. Utwór będzie prezentowany z towarzyszeniem Capelli Cracoviensis pod dyrekcją Tomasza Adamusa, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie na zakończenie tegorocznego festiwalu.

Festiwal Paschalny Musica Poetica ideą i atmosferą wpisuje się w charakter Wielkiego Tygodnia. Prezentuje dzieła światowego i polskiego dziedzictwa kulturowego, ze szczególnym naciskiem na okres XVII i XVIII wieku. Jednym z głównych celów Festiwalu jest popularyzacja tej niezwykłej muzyki. Tym razem wszystkim chętnym organizatorzy proponują aktywne współtworzenie dzieła.

Wykonanie Pasji będzie transmitowane internetowo na żywo.

Informacje organizacyjne, plan pracy Chóru Mieszczańskiego, zapisy (chor@csm.tarnow.pl, tel. 14 633 46 03) dostępne na stronie www.csm.tarnow.pl

(ah)

Znaczniki

Archiwalne