TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapraszamy na „Dzień Babiego Lata”, 22 WRZEŚNIA

Zapraszamy na „Dzień Babiego Lata”, 22 WRZEŚNIA

Zapraszamy na „Dzień Babiego Lata”, 22 WRZEŚNIA

Pożegnanie ostatniego JELCZA, występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz wielkie ognisko i wspólne grillowanie – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników III edycji pikniku rodzinnego organizowanego na tarnowskich Błoniach.

Unosząca się w powietrzu nić przędna pajęczaków, nazywana babim latem, zwiastuje koniec lata i nadejście jesieni. Zjawisko to występuje zwykle w drugiej połowie września. Wtedy także odbywa się w Tarnowie piknik rodzinny pod nazwą „Dzień Babiego Lata”, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Tegoroczna edycja odbędzie się 22 września (sobota).

Jak co roku dla tarnowian przygotowana zostanie biesiada przy ognisku. Będą wielkie grillowanie, wspólne śpiewanie przy ognisku, prezentacje artystyczne i pokazy sportowe, warsztaty koralowe, Senior Power (odbywający się w ramach Tarnowskiego Tygodnia Seniorów), znakowanie rowerów przez Straż Miejską oraz konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. – Piknikowanie na tarnowskich błoniach wpisało się w kalendarz wydarzeń integrujących mieszkańców naszego miasta, dlatego w tym roku nie mogło go zabraknąć – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

„Dzień Babiego Lata” to także finał Europejskiego Tygodnia Zintegrowanego Transportu. Tego dnia mieszkańcy nie tylko pożegnają ostatniego JELCZA i powitają ekologiczny tabor MPK Tarnów, ale także będą mogli skorzystać z atrakcji na czterech kółkach, czyli tematycznych autobusów (m.in. autobus medyczny, turystyczny, teatralny, sportowy, bibliobus). Dodatkowymi atrakcjami będą: prezentacja rowerów miejskich, które już w październiku pojawią się na ulicach Tarnowa, finał konkursu MPKsiążka oraz koncert Leliwa Jazz Band.

Miłośników sportu i rekreacji zapraszamy w sobotnie popołudnie na kreatywny plac zabaw i pokazy karate w wykonaniu TKS Kyokushin, zachęcamy ich też do udziału w konkursach koszykarskich i zawodach biegowych przygotowanych przez MKS Pałac Młodzieży i MLUKS Tarnów. Fanom motoryzacji polecamy natomiast prezentację sprzętu komunalnego oraz drogowego miejskich spółek PUK i MPGK oraz wozu i sprzętu gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej (Tarnów-Rzędzin). Podczas „Dnia Babiego Lata” będzie można również adoptować psa albo kota z tarnowskiego azylu.

Na wszystkich czekać będzie gorąca jesienna herbata, a zawodowi kucharze przygotują kiełbaski z grilla, ziemniaczki i bigos. Zabawa potrwa od godz. 14.00 do godziny 19.00. Serdecznie zapraszamy!

(lb)

Znaczniki

Archiwalne