TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Najbliższy weekend zapowiada się szczególnie obficie dla miłośników teatru, na tarnowskiej scenie odnajdziemy kilka propozycji. Nie zabraknie także emocji sportowych i humorystycznych akcentów. 

Piątek:

Jeszcze dziś w tarnowskim teatrze Matylda Baczyńska i Ireneusz Pastuszak spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące seksualności i tożsamości. Spektakl o miłości zakazanej „Blackbird” rozpocznie się o godz. 18.

O godz. 19, także w teatrze rozpocznie się wieczór Tarnowskiego Kabaretu Literackiego NaTenCzas, który przeniesie nas w magiczne czasy Kabaretu ZIELONY BALONIK.

O tym jak wygląda rzeczywistość „Najgłębiej na świecie” opowie polski sportowiec ekstremalny Krzysztof Starnawski. Kolejne z cyklu spotkań „Za horyzont domu” w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się o godzinie 19:00.

Sobota

W Tarnowie po raz dziewiąty odbędzie się Ogólnopolski Memoriał Zbigniewa Barnasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Tarnowa. Zawodniczki będą startowały w dwóch kategoriach: juniorek młodszych i oldbojek. Turniej zaplanowano 18 i 19 marca od godz. 9:00 w hali TOSiR przy ul. Krupniczej. Pierwszego dnia sportowych zmagań o g. 18:30 wyznaczono turniej oldbojek.

Z kolei o godz. 11 rozpocznie się Festiwal Biegów Przełajowych Grupy Azoty na terenach zielonych TOSiR przy hali „Jaskółka”. Równolegle rozegrane zostaną biegi o Puchar Prezydenta Tarnowa, w których powalczą młodzicy.

Dla miłośników klasycznego baletu mamy propozycję nie do odrzucenia. Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy zagości w Centrum Sztuki Mościce. Od godziny 17. rozpocznie się niezapomniana podróż muzyczna przez historie miłosne operetki i musicalu.

Amatorów stand upów nie może zabraknąć przy ul Mickiewicza 4. Cały pokaz powstanie na oczach widzów według ich wytycznych, co wszystkim przyniesie wiele radości. Grupa Impro KRK wystąpi na deskach „Solskiego”  o godz. 19.

Niedziela

Sezon rowerowy będzie można oficjalnie rozpocząć już w niedzielę, biorąc udział w Wiosennym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Początek trasy wyznaczono na tarnowskim Rynku, skąd uczestnicy rajdu przejadą do Ostrowa, a następnie trasą rowerową Velo Dunajec do Wierzchosławic, gdzie zaplanowano ognisko. Zbiórkę zaplanowano o godz. 10:40.

Dla najmłodszych miłośników teatru weekendową niespodziankę przygotowały…krasnoludki.   Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które będą nie tylko widzami, ale także aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Oczywiście, świetnie będą bawić się też rodzice, którzy towarzyszyć będą maluchom na przedstawieniu „Powrót krasnoludków”. Początek spektaklu o godz. 15.

O godz. 15:00 na Stadionie Miejskim piłkarze Unii Tarnów podejmą zawodników Stali Rzeszów. Mecz jest sporym wyzwaniem dla „Jaskółek”, gdyż w swojej historii z rzeszowskim rywalem przegrały 12 z 15 meczów. Dodajmy, że drużyna przeciwników jest wiceliderem tabeli III ligi.

W ramach kinowego cyklu Cinemarzenie tym razem zobaczymy obraz w reżyserii Xaviera Dolana opowiadający historię chorego pisarza, który wraca do rodzinnego miasteczka, aby oświadczyć swojej rodzinie, że umiera. Początek seansu o godz. 16 w kinie Marzenie.

Na swoim parkiecie koszykarze trzeciej ligi Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego podejmą MKS Gorlice. Początek tego spotkania wyznaczono o godz.17.30.

Późnym popołudniem o godz. 18 na scenie underground tarnowskiego teatru  zobaczymy spektakl „Król”, czyli monodram Matyldy Baczyńskiej na podstawie tekstów Juliusza Słowackiego. Aktorka za rolę otrzymała wyróżnienie podczas finału Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. 

(ah,ww)

Znaczniki

Archiwalne