TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Najbliższy weekend zapowiada wiele emocji. Zadowolenie będą zwłaszcza miłośnicy dużego ekranu. W Tarnowie rozpoczyna się 31 Tarnowska Nagroda Filmowa. Nie zabraknie też muzycznych akcentów i dobrego humoru.

Piątek

Tarnowski festiwal filmowy zainauguruje w piątek koncert muzyki filmowej „Celuloid”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 19: 00 w kinie Marzenie. Po oficjalnej części sceną zawładnie fantastyczny gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, którzy zaprezentują zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów filmowych.

Sobota

Amatorów stand upów nie może zabraknąć przy ul Mickiewicza 4. Cały pokaz powstanie na oczach widzów według ich wytycznych, co wszystkim przyniesie wiele radości. Grupa Impro KRK wystąpi na deskach „Solskiego”  o godz. 19.

Najdroższej babci, wraz z aktorami tarnowskiego teatru szukać będą najmłodsi teatromani. Spektakl familijnym w niebanalny i zabawny sposób porusza trudne tematy dorastania, odchodzenia oraz skrajnych postaw życiowych. „Gdzie jest babcia?” na Dużej Scenie „Solskiego” rozpocznie się o godz. 16:00.

W ramach 31 Tarnowskiej Nagrody Filmowej dla najmłodszych zestaw bajek z cyklu Reksio zostanie wyświetlony o godzinie 11:00. Pierwsza z projekcji konkursowych ZAĆMA, reż. Ryszard Bugajski rozpocznie się o godz. 17:00. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką Marią Mamoną i reżyserem Ryszardem Bugajskim w Klubie Filmowym. O godzinie 20: 00 kolejna z konkursowych propozycji - ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI, reż. Tomasz Wasilewski. Wszystkie projekcje odbędą się w kinie Marzenie.

Niedziela

Niedzielne przedpołudnie z bajkami to propozycja dla najmłodszych kinomanów i ich rodziców. O godz. 11:00 w ramach cyklu Filmy Młodego Widza OCH! PAMPALINI. Nieco później o 14:00 kolejna projekcja konkursowa- będzie to WSPOMNIENIE LATA w reż. Adama Guzińskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką Urszulą Grabowską i reżyserem Adamem Guzińskim.  Następnie o godz. 16:00 SZCZĘŚCIE ŚWIATA w reż. Michała Rosy. Po projekcji odbędzie się spotkanie z operatorem i autorem zdjęć Marcinem Koszałką i reżyserem Michałem Rosą.

Projekcja specjalna - WAJDA MNIEJ ZNANY: MARZENIA SĄ CIEKAWSZE, reż. Stanisław Janicki, rozpocznie się o godz. 19:00.

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” zaprasza na „Wesele” . Będzie to premiera widowiska opartego na tradycjach weselnych naszego regionu Krakowiaków wschodnich. Będzie uroczyście, hucznie, wesoło i pysznie! Widowisko rozpocznie się o godz. 18.00 w domu weselnym w Centrum Sztuki Mościce.

Finisaż wystawy  „Teatralia” Kamila Kobylarczyka odbędzie się w tarnowskim teatrze o godz. 18:30.  Ekspozycja jest zbiorem teatraliów: przedmiotów, rekwizytów, sztafaży, fragmentów niby- scenografii nierealnego świata zdarzeń oraz projektów występujących w nim charakterów ludzkich, ujętych w formę tradycyjnego malarstwa olejnego na płótnie i technice rysunku.

(ah)

Znaczniki

Archiwalne