TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Zaplanuj wakacje w mieście!

Zaplanuj wakacje w mieście!

Zaplanuj wakacje w mieście!

Uczniowie, którzy lato spędzą w mieście, nie powinni narzekać na nudę. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Baseny za złotówkę, karting, wspinaczka, turnieje sportowe, gry terenowe, brydż, tenis – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Pierwsze zajęcia startują już w poniedziałek, 26 czerwca. Na realizację programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje” miasto przeznaczy w tym roku 522 tys. złotych.

Osoby, które chcą wakacje spędzić aktywnie, będą miały w czym wybierać. Amatorzy sportu mogą sprawdzić, na czym polegają takie sztuki walki jak judo, karate i kung-fu. Dla fanów szybkich prędkości przygotowano zajęcia kartingowe na torze Speed Race Tarnów przy ul. Kochanowskiego. Swoich sił mogą spróbować dzieci i młodzież niepełnosprawna – dla ich potrzeb przygotowano specjalny gokart. Na zajęcia wspinaczkowe, pod okiem specjalistów, będzie można przyjść na halę TOSiR przy ul. Krupniczej. W tegorocznym programie znalazły się też liczne turnieje piłki nożnej, koszykówki, a nawet zajęcia strzeleckie.

Zamek, kule wodne, ścianka wspinaczkowa, sumo i trampolina – takie atrakcje będą czekać na uczniów, którzy pojawią się między 3 a 6 lipca na hali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącego. Z kolei Pałac Młodzieży organizuje warsztaty rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkół podstawowych, na które wymagane były wcześniejsze zapisy. Jak co roku w hali sportowej TOSiR przy ul. Krupniczej zaplanowano Wakacyjną Olimpiadę Sportową dla dzieci z półkolonii oraz grup zorganizowanych. Pierwsze rozgrywki odbędą się 29 czerwca, kolejne dzień później.

TOP_1145_imagelarge

Baseny letnie będą czynne od godz. 10. do 19. Jak co roku, w każdy wtorek wakacji uczniowie tarnowskich szkół mogą korzystać z basenów letnich za symboliczną złotówkę. Wystarczy, że przy kasie okażą ważną legitymację szkolną. W określone dni, o wyznaczonej porze za złotówkę można również skorzystać w Parku Wodnym (poniedziałki i czwartki) oraz w Domu Sportu w Mościcach (środa i piątek).

Dla tych, którzy preferują łamigłówki logiczne przygotowano amatorskie turnieje brydża, a także turnieje szachowe. Miłośnicy książek też znajdą coś dla siebie.  Dla dzieci ze szkół podstawowych Biblioteka Pedagogiczna organizuje gry terenowe, będzie też gra w stylu „escape room” oraz planszowisko. Pod koniec lipca warsztaty teatralne zaplanowała kadra tarnowskiego teatru. W „Solskim” będzie można poznać tajniki aktorskiego fachu, uczyć się od profesjonalistów i poczuć, czym jest magia teatru. Szczegółowych informacji udziela tarnowski teatr.

TOP_0574_imagelarge

Szczegółowy program do pobrania poniżej.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne