TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / „Włóczykije” podziwiały krokusy

„Włóczykije” podziwiały krokusy

„Włóczykije” podziwiały krokusy

Członkowie koła PTTK „Włóczykije” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie wzięli udział w IV Rajdzie Integracyjnym „Krokusy Razem”. Na Podhale wyruszyła licząca ponad osiemdziesiąt osób grupa składająca się z uczniów i absolwentów SOSW, młodzieży z Gimnazjum nr 6 w Tarnowie oraz rodziców i opiekunów.

W czasie podróży autobusem przewodnicy Stanisław Kornaś i Zbigniew Turek przybliżyli historię, tradycję i walory przyrodnicze Tatr oraz Podhala. Pierwszym punktem rajdu była wędrówka do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej i podziwianie kwitnących całymi połaciami krokusów. W drodze powrotnej zmęczenie dawało już niektórym znać o sobie, ale wszyscy dotarli do autokaru, który skierował się do siedziby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem.

Niestety, helikopter ratunkowy uczestniczył w tym czasie w akcji i o jego możliwościach technicznych opiekunowie opowiedzieli młodzieży w autokarze. Przy okazji uczestnicy rajdu poznali także historię Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz metody stosowane przez ratowników.

Na zakończenie wszyscy udali się pod Wielką Krokiew. W planach był jeszcze tradycyjny spacer po Krupówkach, deszczowa pogoda zmusiła jednak organizatorów do zmiany planów.

Szczegółowe informacje o działalności koła można znaleźć na stronie www.sosw.tarnow.pl w zakładce Koło PTTK „Włóczykije”.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne