TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jubileuszowo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jubileuszowo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jubileuszowo

Turniej kartingowy, planszowisko, zabawa w krainie bajek, akcja krwiodawstwa, bieg z pochodniami i koncert na Rynku – tak zapowiada się 25-ty, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12-15 stycznia. Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieciom na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

12 i 14 stycznia

Tegoroczny finał rozpoczną zawody pływackie w Miejskim Domu Sportu w czwartek, 12 stycznia. Między godz. 8 a 14 rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kolejne imprezy zaplanowano w sobotę (12 stycznia). Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji „Wędruj z psiakiem zielonym szlakiem”. Spacer z pupilami rozpocznie się o godz. 9, zbiórka pod basenem na Górze św. Marcina. Z kolei o godz. 11 będzie można wziąć udział w planszowisku organizowanym przez Pałac Młodzieży i Fundację Promocji Artystycznej Aspiranci. – Spodziewamy się uczestników w każdym wieku, będzie to swoiste łączenie pokoleń. Będzie można zagrać w planszówki, które pamiętają dobrze nasze babcie i dziadkowie, będą oczywiście też nowe gry – zachęca Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży. O tej samej porze rozpocznie się również turniej kartingowy o Moto Serce WOŚP na torze przy ul. Kochanowskiego 30.

15 stycznia

Niemal tysiąc wolontariuszy będzie kwestować na ulicach miasta i regionu od godz. 6 do 20. Tego dnia będzie można nie tylko wpłacić datki na WOŚP, lecz również oddać krew w stacji krwiodawstwa przy ul. Szpitalnej 13 (od g. 9 do 13). Dla aktywnych przygotowano maraton fitness (klub Forma, wstęp: 20 zł do puszki) czy poślizgać się na tarnowskich lodowiskach. Chętni będą mogli spróbować swoich sił i ponownie „zdać” egzamin z egzaminatorem MORD.

Wszyscy, którzy odwiedzą Szkołę Szczepanika przy ul. Brodzińskiego 9 między godz. 14 a 18, będą mogli przenieść się do krainy bajek,  gier i zabaw. Dla chętnych przygotowano liczne atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami. W siedzibie szkoły przygotowano również sztab dla kwestujących. – Wolontariusze będą mogli u nas napić się czegoś gorącego, zjeść posiłek, a także ogrzać się – tłumaczy Magdalena Siedlik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie.

Od godz. 15 na Rynku dziennikarze radia Eska będą rozdawać żurek. Jak go otrzymać? Wystarczy do puszki wrzucić dowolny datek. Dla uczestników przygotowano 100-litowy gar rozgrzewającej zupy.

Po raz ósmy w ramach tarnowskiej imprezy WOŚP odbędzie się Tarnowski Bieg z Pochodniami, w którym mogą wziąć udział wszyscy, którzy stawią się na starcie o godz. 18:40 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy os. Legionów. – Podobnie jak w ubiegłym roku w biegu wezmą udział całe rodziny. O bezpieczeństwo na całej trasie zadba policja. Finał uroczystego biegu znajduje się na tarnowskim Rynku – wyjaśnia Ryszard Jasicz, trener Tarnowskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Tradycyjnie już na Rynku zaplanowano koncert finałowy. O godz. 16 na scenie pojawi się Foxhill, WM, Harissa. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Latające Talerze, która wystąpi o godz. 19. Godzinę później będzie można zobaczyć Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.

Dodajmy, że w tym roku na rzecz WOŚP przekazano do licytacji złote i srebrne serduszka. Można wylicytować również koszulkę Krystiana Rempały, tragicznie zmarłego w ubiegłym roku zawodnika Unii Tarnów.

(ww)

15727186_1403860516292278_1852365690049709157_n

Znaczniki

Archiwalne