TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / W niedzielę Światowy Dzień Młodzieży w Tarnowie

W niedzielę Światowy Dzień Młodzieży w Tarnowie

Młodzi z całej diecezji przyjadą w Niedzielę Palmową do Tarnowa na obchody Światowego Dnia Młodzieży. Zaplanowano spotkanie ewangelizacyjne, Drogę Krzyżową ulicami miasta i Mszę św., w miejscu gdzie 25 lat temu Gościł bł. Jan Paweł II. Spotkaniu będzie towarzyszyło hasło - Radujcie się zawsze w Panu!(Flp 4, 4).

Świętowanie ma się rozpocząć 1 kwietnia w ogrodach Ojców Bernardynów o godz. 10.00, gdzie wystąpi zespół ewangelizacyjny Deus Meus. Ok. godziny 11.30 młodzi przejdą ulicami Tarnowa, aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Głównym punktem uroczystości będzie Msza Św. o godzinie 13.30 odprawiona w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Będzie jej przewodniczyć bp Wiesław Lechowicz administrator diecezji tarnowskiej. Po zakończeniu modlitwy będzie miała miejsce agapa.

"Niech Tarnów 1 kwietnia stanie się miejscem manifestacji wiary i młodości, miejscem wielkiej głębokiej radości, która wynika z bliskości Chrystusa. Przewodniczką i inspiracją w przygotowaniach i przeżyciu Palmowej Niedzieli będzie bł. Karolina, której 25. rocznicę beatyfikacji obchodzimy w tym roku" - napisał w zaproszeniu bp Wiesław Lechowicz administrator diecezji tarnowskiej.

Znaczniki

Archiwalne