TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Trzy dni miejskiego świętowania

Trzy dni miejskiego świętowania

Trzy dni miejskiego świętowania

Będą koncerty, warsztaty, spotkania z podróżnikami i aeropiknik. 24 czerwca w Tarnowie rozpocznie się trzydniowe święto miasta - „Zdearzenia 2016”. Tegoroczną odsłonę wydarzenia połączono z jubileuszem 150-lecia Parku Strzeleckiego. – Już teraz zapraszam wszystkich tarnowian. Świętujmy razem dni Tarnowa! – zachęca prezydent Roman Ciepiela. 

Tradycyjnie na ul. Wałowej będzie można odwiedzić cieszący się co roku dużym zainteresowaniem Jarmark Galicyjski. Nie zabraknie oryginalnych małopolskich potraw, ekologicznych chlebów, miodów z pasieki oraz ręcznie robionych ozdób –biżuterii, chust czy obrusów. Oficjalna inauguracja święta miasta nastąpi w tarnowskim teatrze. Tam 24 czerwca odbędzie się gala wręczenia nagród w dziedzinie kultury oraz stypendiów artystycznych. Ceremonię uświetni koncert Krzysztofa Napiórkowskiego z zespołem. Wieczorem tarnowski Rynek opanuje młodość i energia. Na scenie pojawią lokalne zespoły: Need More Clouds i Wasabi, które supportować będą wokalistę znanego m.in. z utworów: „Trójkąty i Kwadraty” oraz „Nieznajomy”, pochodzącego z Dąbrowy Górniczej finalistę muzycznego show „X Factor” – Dawida Podsiadło.

Na sobotę, 25 czerwca, zaplanowano przede wszystkim występ kapel ludowych, warsztaty twórcze, letnie spotkania z podróżnikami i wieczór w klimatach lat 60 i 70. Muzyki folklorystycznej będzie można posłuchać w zaułku króla Łokietka. Dla aktywnych przygotowano trening biegowy z ultramaratończykiem Bartkiem Trelą oraz warsztaty sportowe w Parku Sanguszków. Wybierać będzie można spośród kilku dyscyplin: boksu, jogi, zumby czy aerobiku. Tam także mnóstwo atrakcji czekać będzie na najmłodszych, a wśród nich m.in. wielka wodna ślizgawka. W Centrum Sztuki Mościce o swoich podróżach i sportowych dokonaniach opowiedzą: Bartek Trela, Kamila Kielar oraz Monika Witkowska. W godzinach wieczornych na rynku zabrzmią utwory grupy Abba. Nie zabraknie tych najbardziej popularnych i lubianych: „Mamma Mia” czy „Dancing Queen”. Następnie na scenie pojawi się zespół Chrząszcze, grający muzykę lat sześćdziesiątych  całkowicie „na żywo”. W ich repertuarze usłyszymy między innymi utwory takich zespołów jak The Beatles, Czerwone Gitary czy The Shadows.

Ostatni dzień miejskiego festiwalu upłynie pod znakiem jubileuszu 150-lecia tarnowskiego Parku Strzeleckiego. Z tej okazji w najstarszym parku w Polsce odbędzie się „Aeropiknik”. Wszyscy miłośnicy lotnictwa będą mieć możliwość wsiąść do szybowca Foka 4, zapoznać się z funkcjonowaniem sterów i przyrządów oraz wziąć udział w zajęciach z instruktorem. Dla fanów balonów przygotowano prezentację systemów zasilania i działania palników. Chętni będą mogli wejść do kosza i pod okiem instruktora samodzielnie obsługiwać balonowe palniki. Jeżeli pogoda pozwoli, zaplanowano także loty balonowe na uwięzi – wzloty z pasażerami do wysokości około 30 metrów, podczas których będzie można podziwiać panoramę Tarnowa i okolic. W Parku Strzeleckim nie zabraknie także gier i zabaw lotniczych. W planie imprezy są m.in. konkursy na samodzielną budowę i wystrzeliwanie rakiet wodnych, konkurs modeli szybowców, a także prezentacja latawców sportowych o nietypowych kształtach i rozmiarach. Podczas tzw. bloku koncertowego będzie można posłuchać występu kwartetu smyczkowego, muzyki węgierskiej, zespołów ludowych, Orkiestry Dętej Grupy Azoty oraz piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Przy dźwiękach muzyki „na żywo” odbędzie się pierwsza w tym roku letnia potańcówka. Kapele ludowe zagrają utwory do polki czy oberka.

Szczegółowy program „Zdearzeń”, daty oraz godziny poszczególnych wydarzeń będzie można śledzić na naszej stronie. Plan wszystkich imprez będzie na bieżąco aktualizowany.

(ks)

plakat-smt

Znaczniki

Archiwalne