TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tarnowska uczelnia trzecia w Polsce

Tarnowska uczelnia trzecia w Polsce

Tarnowska uczelnia trzecia w Polsce

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie znalazła się w pierwszej trójce najlepszych tego typu uczelni w Polsce. W rankingu Perspektyw już po raz trzeci zajęła miejsce na podium.

– To z jednej strony wielka radość z docenienia naszej pracy przez niezależne grono ekspertów, ale - z drugiej - wyzwanie do tego, by po trzech latach na miejscu trzecim "zaatakować" pozycję lidera - zaznacza rektor PWSZ, dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ.

Ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych uwzględnia szkoły, które miały minimum dwa roczniki absolwentów i wzięły udział w badaniach ankietowych. Kryteria brane pod uwagę to siła naukowa (35 proc.), absolwenci na rynku pracy (25 proc.), umiędzynarodowienie studiów (15 proc.), warunki kształcenia (10 proc.), innowacyjność (5 proc.).

W zestawieniu znalazło się 20 szkół z całej Polski. Pierwsze miejsce przypadło w tym roku Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej, natomiast drugie Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Dodajmy, że obecnie tarnowska PWSZ oferuję naukę na 18 kierunkach kształcenia w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na czterech kierunkach młodzi ludzie mogą zdobyć tytuły magistra, na pozostałych licencjata lub inżyniera. Kilka dni temu uczelnia uzyskała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej dotyczącą rozpoczęcia kształcenia na pięcioletnich, jednolitych studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne