TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tarnowscy sportowcy nagrodzeni

Tarnowscy sportowcy nagrodzeni

Tarnowscy sportowcy nagrodzeni

Na brak sportowych talentów Tarnów nie może narzekać. Można się było o tym przekonać podczas uroczystej gali sportu, która odbyła się 20 kwietnia w Dworze Modrzewiowym. Wyróżnienia otrzymało ponad 200 trenerów i zawodników, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Na nagrody i stypendia przeznaczono z budżetu miasta ponad 136 tys. zł.

Trenuję judo od około dziesięciu lat. To już chyba trzecie moje stypendium. Ostatnio zdobyłem Puchar Polski. Zostałem też „wypożyczony” do innego klubu na drużynowe mistrzostwa Polski, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce – wspominał Dawid Reneson z klubu sportowego KS Błękitni. – Nasz klub jest jednym z najlepszych w Polsce, trenujemy pięć razy w tygodniu po średnio dwie godziny. Mamy wyniki, stąd kolejne stypendium – mówili Kacper Sieniawski, Hubert Włodarski, Arkadiusz Dziarmaga, którzy także trenują judo.

W gronie wyróżnionych znalazła się również liczna grupa zawodników niepełnosprawnych. Stypendia otrzymały 34 osoby związane z Tarnowskim Zrzeszeniem Sportowym Niepełnosprawnych  START. – Przygoda z pływaniem zaczęła się piętnaście lat temu, kiedy zaczynałam rehabilitację. Z czasem przerodziło się to w pasję – wyjaśniała Patrycja Wojnarowska ze „Startu”.

Podczas wczorajszej gali nie zabrakło owacji na stojąco. Otrzymała je Marzena Zięba, również z Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. Zawodniczka zebrała burzę oklasków za zdobycie srebrnego medalu w podnoszeniu ciężarów, który wywalczyła podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Najmłodsi zawodnicy, którzy otrzymali stypendium to niespełna dziewięciolatkowie: Lena Dalczewska i Mieszko Przygoda. – Treningi są bardzo fajne. Jest też zabawa. Od kiedy ćwiczę, nie opuściłem ani jednego treningu – podkreślał Mieszko, który trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen.

O tym, że chcieć, to móc przekonywały młode piłkarki. – Stypendium przyznano nam za osiągnięcie piątego miejsca na Mistrzostwach Polski U-18. W klubie trenujemy od niedawna, ale piłkę kopiemy właściwie od małego. Jak to się zaczęło? Stwierdziłyśmy, że fajnie byłoby pograć. W końcu piłka to dyscyplina, która nie jest zarezerwowana wyłącznie dla chłopców. Pieniądze ze stypendium zamierzamy przeznaczyć na sprzęt sportowy – deklarowały Paulina Wołek i Klaudia Gajczewska, zawodniczki MKS Tarnovia.

Dodajmy, że o stypendia i wyróżnienia wnioskować mogli przedstawiciele klubów sportowych, trenerzy, zawodnicy, reprezentanci Komisji Sportu Rekreacji i Turystyki Rady Miejskiej, Komisji Oświaty oraz Rady Sportu.

 

Pełna lista wyróżnionych do pobrania poniżej:

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(ww)

Znaczniki

Archiwalne