TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Street workout w Strefie Aktywności Tarnowian

Street workout w Strefie Aktywności Tarnowian

W najbliższym czasie planowane jest zakończenie kolejnego etapu prac przy rozbudowie Strefy Aktywności Tarnowian, zlokalizowanej przy ul. Czerwonych Klonów między Centrum Sztuki Mościce, a boiskiem lekkoatletycznym. W jego ramach wykonywane jest oświetlenie wzdłuż alejki, przeprowadzony zostanie również montaż zestawu do street workoutu. Całkowity koszt tych inwestycji to blisko 70 tys. złotych.

Prace przy oświetleniu wykonuje firma z Dębicy, której oferta opiewająca na niespełna 39 tys. złotych okazała się najkorzystniejsza spośród pięciu złożonych propozycji. Zakres prac obejmuje wykonanie oświetlenia terenu, w tym wykonanie linii zasilającej oraz montaż latarń parkowych wraz z oprawami oświetleniowymi.

Do przetargu na montaż zestawu do street workoutu przystąpiły dwie firmy, a wybrano ofertę firmy z Jarosławia. Przetarg ten został rozstrzygnięty wczoraj, a montaż zakończony ma być do 20 grudnia. W terminowym ich zakończeniu pomóc może z pewnością fakt, że firma z Jarosławia jest równocześnie producentem urządzenia, które ma zostać zainstalowane w ramach budowy strefy młodzieżowej. Urządzenie to składa się z: ławki skośnej z podpórką, poręczy równoległych, drabinki pionowej, wieży kalistenicznej (kalistenika to aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała) o podstawie kwadratu, kółek gimnastycznych oraz sześciu drążków umiejscowionych na różnych wysokościach. Koszt tej inwestycji to ponad 31 tys. złotych.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne