TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Stadion oficjalnie otwarty

Stadion oficjalnie otwarty

Stadion oficjalnie otwarty

Dzisiaj, podczas drugiego dnia zmagań w Otwartych Mistrzostwach Tarnowa w lekkiej atletyce oficjalnie oddano do użytku stadion Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. - Jest to chyba najpiękniejszy obiekt sportowy w Tarnowie. Obiekt, który jest otwarty dla wszystkich chcących trenować. Trenują tu nie tylko lekkoatleci, ale również piłkarze. Rosną nam autentyczne talenty w wielu dziedzinach – powiedział prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Prezydent podziękował wykonawcom oraz wszystkim, którzy włożyli tak dużo pracy, aby w Tarnowie powstał wreszcie stadion lekkoatletyczny przystosowany do rozgrywania różnych konkurencji. Poinformował ponadto, że wczoraj dotarła do Tarnowa informacja o przyznaniu obiektowi certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że wszystkie uzyskane na nim wyniki będą mogły być oficjalnie uznawane. Życzył więc sportowcom, aby pobijali swoje rekordy życiowe, bo będą one nie tylko ich osobistymi osiągnięciami, ale przejdą też do historii naszego miasta. – Liczymy, że tarnowscy sportowcy i trenerzy oraz mieszkańcy Tarnowa będą z przyjemnością korzystać z tego obiektu – dodał dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Edward Rusnarczyk.

Stadion, z którego tarnowianie korzystać mogą już od 12 sierpnia, przystosowany jest nie tylko do rozgrywania konkurencji biegowych (w tym biegów przez płotki, gdyż wyposażony jest w 120 płotków). Znajdują się na nim również urządzenia umożliwiające przeprowadzanie zawodów w skokach, rzutach czy pchnięciu kulą.

Na stadionie powstała betonowa trybuna wyposażona w dwukolorowe krzesełka, która pomieścić może ponad 1900 osób. Znajduje się na niej również budynek magazynowy z pomieszczeniem dla spikera. Obiekt zyskał nowe nagłośnienie, zamontowano na nim także słupy oświetleniowe, umożliwiające prowadzenie treningów po zmroku. Stadion wyposażono w tzw. oświetlenie antypaniczne, działające nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej. Na terenie kompleksu sportowego znajduje się ponadto siłownia plenerowa oraz boisko do siatkówki i koszykówki z sztuczną nawierzchnią.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 8,6 mln złotych, a obiektem zarządza Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

Znaczniki

Archiwalne