TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Promocja albumu „Ziemia świętych i błogosławionych”

Promocja albumu „Ziemia świętych i błogosławionych”

Promocja albumu „Ziemia świętych i błogosławionych”

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyła się dzisiaj promocja, powstałego z inicjatywy asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ks. Jana Bartoszka, albumu „Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej”. Połączona ona była z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Album, do którego zdjęcia wykonał Kamil Bańkowski, zawiera fotografie niektórych relikwiarzy świętych i błogosławionych znajdujących się na terenie diecezji tarnowskiej wraz z podaniem miejsc kultu. Podzielony został na kilka części, co pozwala lepiej wyeksponować relikwie patronów i świętych okresu zaborów, nazwanych w nim „Apostołami Niepodległości”.

Podczas promocji albumu wykład o roli Kościoła w odzyskaniu niepodległości wygłosił prof. Jan Żaryn. Informacje o inicjatywach rządowych związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przekazała wicepremier Beata Szydło, a emerytowany sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp. Edward Nowak mówił o kulcie świętych i błogosławionych w życiu św. Jana Pawła II.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Znaczniki

Archiwalne