TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Pracownicy tarnowskiego ZAZu rozchwytywani

Pracownicy tarnowskiego ZAZu rozchwytywani

Pracownicy tarnowskiego ZAZu rozchwytywani

Pracownicy, działającego od roku, Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne wzgórze” w Tarnowie pomagają mieszkańcom naszego miasta w pracach porządkowych w przydomowych ogródkach. Kilkanaście osób niepełnosprawnych z tarnowskiego ZAZu kształtuje w ten sposób swoje kompetencje zawodowe, a dzięki obcowaniu z przyrodą ma to także wymiar terapeutyczny.

Do tej pory niepełnosprawni pracownicy zajmowali się oprawą obrazów i drobnymi remontami. Z nową działalnością zakład ruszył na początku wiosny, a pomysł podyktowany był potrzebą rynku. – Mieszkańcy pobliskich osiedli jednorodzinnych odwiedzając nas, pytali czy możemy pomóc w wiosennych porządkach na ogrodzie. Doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobry pomysł. Zakupiliśmy sprzęt i zaczęliśmy przyjmować zlecenia – mówi Ewa Tutaj, kierownik tarnowskiego ZAZu. W najbliższej przyszłości pracy zapowiada się całkiem sporo. Pod koniec bieżącego roku w budynku byłego internatu w Parku Sanguszków do użytku oddany zostanie ogólnodostępny pensjonat prowadzony przez osoby niepełnosprawne działający w ramach Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Pracownicy zajmą się także zagospodarowaniem zieleni w całym kompleksie pałacowo parkowym przy ul. Sanguszków. W zakładzie zatrudnienie znajdzie w sumie blisko 60 osób, z czego ponad 40 to osoby z niepełną sprawnością. 

Przypomnijmy, utworzony w maju ubiegłego roku Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne wzgórze” to placówka zatrudniająca osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym. Jest, po Warsztatach Terapii Zajęciowej, kolejnym krokiem dla osób niepełnosprawnych do osiągnięcia kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do poszukiwania zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Pracownicy z tarnowskiego zakładu pomagają aranżować rabaty, wypielęgnują i podetną rośliny, wykonają nasadzenia i posprzątają ogrody zarówno u klientów prywatnych, jak i instytucjonalnych. Siedziba Zakładu Aktywności Zawodowej znajduje się przy ul. 3 Maja 2, tel. 14/ 639 30 34.

(ah)

Znaczniki

Archiwalne