TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Praca nie tylko dla studentów

Praca nie tylko dla studentów

Praca nie tylko dla studentów

Około 2 tys. osób wzięło udział w uczelnianych Targach Pracy, które odbyły się dzisiaj, 12 maja, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Swoją ofertę zaprezentowało 55 wystawców, którzy proponowali odwiedzającym  stanowiska w swoich firmach lub instytucjach.

Podczas tegorocznej edycji zaprezentowały się nie tylko firmy z Tarnowa, lecz również z Krakowa, Rzeszowa, Dębicy i Pilzna. - Odwiedzający dopytywali, czym zajmuje się nasza firma, jakimi ofertami dysponujemy, jakie są możliwości rozwoju. Zainteresowani byli szczególnie studenci matematyki czy ekonomii – relacjonowała Anna Maćkowska, reprezentująca State Street z siedzibą w Krakowie.

Z myślą o studentach wystawcy przygotowali zarówno oferty pracy, jak i propozycje odbywania praktyk i staży. - Jestem studentką trzeciego roku, dlatego patrzyłam na oferty pod kątem praktyk. Znalazłam ciekawą firmę. Dodatkowo okazało się, że pracodawca ma siedzibę blisko mojego miejsca zamieszkania – opowiada Katarzyna Dudek, studiująca informatykę.

- Działamy na podobnych zasadach co Allegro, lecz handlujemy nie produktami, tylko kodami do gier. Szukaliśmy pracowników do działu obsługi klienta zagranicznego. Obecnie zatrudniamy ponad pięćset osób, a poszukujemy kolejnych dwustu – zaznaczył Mateusz Domański z firmy G2A.com. – Pojawiło się kilku ciekawych, potencjalnych pracowników. Zależy nam głównie na osobach ze znajomością języków, gdyż w biurze obsługiwani są klienci z 28 krajów – dodawała Aneta Mikuła.

Pomimo różnorodnej oferty, nie wszystkim jednak udało się znaleźć wykwalifikowanych pracowników: - Dużo osób pytało o możliwość odbycia stażu. Nasza firma szuka głównie pracowników na stanowiska: frezer, spawacz i operator obrabiarek. Studentów dyskredytował niestety brak doświadczenia – stwierdziła przedstawicielka firmy Met-Chem.

Organizatorem wydarzenia było uczelniane Biuro Karier, Projektów i Współpracy PWSZ.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(ww)

Znaczniki

Archiwalne