TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Pomóż zrewitalizować Tarnów! KONSULTACJE

Pomóż zrewitalizować Tarnów! KONSULTACJE

Pomóż zrewitalizować Tarnów! KONSULTACJE

Dziś, 1 marca, początek konsultacji w sprawie rewitalizacji Tarnowa. Konsultacje potrwają do 23 marca. W tym czasie mieszkańcy mogą wnosić wszelkie uwagi, pomysły i propozycje zmian do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Można to zrobić przez internet, pocztą lub osobiście, na specjalnym formularzu konsultacyjnym, zamieszczonym poniżej.

Rewitalizacja to termin pochodzący z języka łacińskiego. Oznacza "ożywienie", "przywrócenie do życia". I taki jest też jej cel w Tarnowie. Gminny Program Rewitalizacji Tarnowa ma pomóc w ożywieniu centrum i pozostałego obszaru rewitalizacji, poprawić warunki życia mieszkańców i zniwelować problemy, takie jak między innymi, bezrobocie, wykluczenie społeczne, kłopoty z aktywizacją dzieci i seniorów, brak przyjaznej przestrzeni publicznej. Uwagi i propozycje można wysyłać mailem na adres osoby, koordynującej proces rewitalizacji w Wydziale Rozwoju Miasta - p. Marzeny Bac: m.bac@umt.tarnow.pl, wpisując w tytule „Konsultacje społeczne GPR dla miasta Tarnowa”, lub pocztą, z takim samym dopiskiem na adres: Urząd Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2, 33 – 100 Tarnów. Uwagi należy zgłaszać na specjalnym, edytowalnym formularzu konsultacyjnym, który do pobrania poniżej. Można też zgłosić się osobiście w budynku urzędu przy Mickiewicza 2 i w Kancelarii Głównej UMT przy ulicy Nowej 4, w godzinach pracy urzędu – w poniedziałek od 7.30 do 18.00, a od wtorku do piątku – do 15.30. Na 6 marca, na godzinę 16.00, zaplanowana jest debata publiczna, poświęcona rewitalizacji, a na 7 marca, na godzinę 14.00 – spacer studyjny.

W ubiegłym tygodniu na Sali Lustrzanej odbywały się warsztaty, poświęcone rewitalizacji, na których mieszkańcy pracowali nad rozwiązaniem problemów wspólnie ze specjalistami. Były też warsztaty dla przedsiębiorców, urzędników i spacer, podczas którego mieszkańcy odwiedzili miejsca na Starówce, wymagające zmian.

(dm)

 

FORMULARZ KONSULTACYJNY DO POBRANIA:

 

Znaczniki

Archiwalne