TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Najmłodsi ubrali choinki na rynku

Najmłodsi ubrali choinki na rynku

Najmłodsi ubrali choinki na rynku

Blisko 900 dzieci, reprezentujących najstarsze grupy wszystkich tarnowskich przedszkoli, wspólnie z świętym Mikołajem ubierało dzisiaj prawdziwe choinki na rynku. Zwyczaj ten ma w Tarnowie już kilkunastoletnią tradycję, sięga bowiem początku XXI wieku, a dokładnie roku 2001. Wykonane przez dzieci ozdoby mają w tym roku kształt dużych, kolorowych cukierków.

Wyczekiwany przez wszystkich wyjątkowy gość przyjechał na rynek bryczką zaprzężoną w piękne czarne konie i powitany został przez dzieci piosenką „To Mikołaj”. Jeszcze przed jego przybyciem, dzieci mogły wrzucać do specjalnej skrzynki listy do świętego Mikołaja, a w okolicach tarnowskiego ratusza nie zabrakło rzecz jasna aniołków, diabła oraz Pani Zimy.

Pobyt na rynku był dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta okazją do wspólnego śpiewania, tańczenia z aniołkami, a przede wszystkim do ubierania żywych jodeł. Do wspólnego ubierania drzewek zachęcał prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, przy okazji życząc także wszystkim wesołych świąt. Prezydent wspólnie z świętym Mikołajem wręczył także wszystkim dzieciom słodkie upominki.

(sm)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Znaczniki

Archiwalne