TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Młode talenty w Tarnowie KONCERT

Młode talenty w Tarnowie KONCERT

Młode talenty w Tarnowie KONCERT

Już po raz drugi Tarnów będzie gościł młodych, zdolnych pianistów z całego świata. II Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście rozpocznie się już w najbliższa niedzielę 6 sierpnia. Imprezę zainauguruje koncert o godz. 18 w Sali Lustrzanej.

Na scenie, oprócz Krystiana Tkaczewskiego, zaprezentuje się prof. Masahi Katayama z Japonii i Michał Oleszak – Laureat I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Krystiana Tkaczewskiego w Busku-Zdroju. W programie usłyszymy utwory J.S. Bacha, F.Chopina, R.Schumanna, F.Basoniego, S. Rachmaninowa. Wstęp na koncert jest bezpłatny. „Estrada Młodych” to pierwszy z trzech koncertów w ramach wydarzenia.

W czwartek, 10 sierpnia, o godz. 19.00 Krystian Tkaczewski i studenci kursu mistrzowskiego zaprezentują się na koncercie w ramach 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE 2017 w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach.

Na zakończenie kursu odbędzie się koncert finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują to, czego nauczyli się podczas zajęć. Młodzi pianiści z Japonii, USA,  Szwecji, Portugali, Rosji i Polski zagrają przed tarnowską publicznością 13 sierpnia o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej.

W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do różnego rodzaju konkursów pianistycznych. W tegorocznej drugiej edycji wezmą udział adepci pianistyki z całego świata, którzy będą szkolić się pod okiem wirtuozów fortepianu. Najlepsi, zdaniem wykładowców, pianiści będą rekomendowani do występu w prestiżowych imprezach na całym świecie.

Przypomnijmy, że inicjatorem i głównym organizatorem jest dr Krystian Tkaczewski – polski wirtuoz fortepianu, który urodził się w 1980 r. w Tarnowie. Na scenie międzynarodowej zaistniał w roku 2007 po debiucie w Carnegie Hall, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków muzycznych w USA. Za swoją artystyczną działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 2015 roku odebrał z rąk prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli tytuł - Ambasador Tarnowa - przyznawany wybitnym postaciom, za działalność i twórczą pracę dla miasta. 

(ah)