TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Lato w mieście nie musi być nudne

Lato w mieście nie musi być nudne

Zajęcia na basenie za złotówkę, turnieje brydżowe, zawody strzeleckie, piłkarskie i siatkarskie – to tylko część propozycji przygotowanych w ramach tegorocznej akcji „Lato w Mieście”.  Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w tarnowskich placówkach oświatowych i klubach sportowych.

Oprócz najpopularniejszych dyscyplin w programie zaplanowano także treningi m.in. karate, kung fu czy wspinaczki sportowej. Ponadto będzie można podszkolić swoje umiejętności gry w tenisa, szachy i brydża.

Lato2

Interesującą ofertę przygotowały również Pałac Młodzieży (warsztaty rekreacyjno-sportowe) i Katolickie Centrum Kształcenia Młodzieży „Kana” (VIII Wakacyjna Akademia Kaneńska). Ponadto w ramach „Lata w mieście” zorganizowane zostaną półkolonie. Będzie ich w sumie 10, czyli o dwie więcej niż rok temu, a udział w nich wezmą  dzieci z tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

- „Lato w mieście” to znakomita alternatywa dla uczniów, którzy lato spędzają w Tarnowie. Tym bardziej, że oferta jest bogatsza niż w poprzednich latach – zachęca zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Lato3

Oczywiście organizatorzy nie zapomnieli o bezpieczeństwie uczestników. – W całą akcję zaangażowane są m.in. Policja, Sanepid, Straż Pożarna, Straż Miejska i Nadzór Budowlany. Specjalne kontrole przeprowadzać będą także pracownicy Wydziału Sportu – mówi dyrektor Wydziału Sportu Marek Baran.

Program kosztuje 368 tysięcy złotych. Szacuje się, że weźmie w nim udział ok. 38 tysięcy dzieci i młodzieży.

Szczegółowy harmonogram w załącznikach:

Czerwiec.doc 163,00 kB
Lipiec.doc 748,50 kB
Sierpień.doc 294,00 kB
Wrzesień.doc 108,50 kB

Znaczniki

Archiwalne