TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Glazurnicy rywalizowali

Glazurnicy rywalizowali

I Glazurnicze Mistrzostwa Regionu Południe za nami. Nietypowe, artystyczne zawody odbyły się w Tarnowie z inicjatywy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski, Stowarzyszenia Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych przy współudziale Urzędu Miasta Tarnowa i Targowisk Miejskich. Były to jednocześnie eliminacje do Glazurniczych Mistrzostw Polski.

O tytuł  najlepszego glazurnika Małopolski walczyło kilkunastu fachowców  m. in. z Biecza, Nowego Wiśnicza, Tychów, Szarwarku i Tarnowa. Konkursowe prace nawiązujące do hasła „Tarnów Polski Biegun Ciepła” oceniało jury, w skład którego weszli artyści plastycy, mistrzowie glazurnictwa oraz przedstawiciele producentów glazury i chemii budowlanej. Pierwsze miejsce zajął Mirosław Kołodziej z Wojnicza, II miejsce przypadło Marcinowi Kawie z Szarwarku, a III miejsce wywalczył Łukasz Jewuła z Tarnowa. Laureaci oprócz pucharów i nagród ufundowanych przez sponsorów oraz Urząd Miasta Tarnowa otrzymali również nominacje na Mistrzostwa Polski SGSRW.

W ocenie organizatorów oraz partnerów wydarzenia mistrzostwa należy zaliczyć do udanych, tym bardziej, że konkursowe zmagania utrudniała rekordowa tego lata, bardzo wysoka temperatura.

Zdjęcia z mistrzostw

Znaczniki

Archiwalne