TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, 16-22 WRZEŚNIA

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, 16-22 WRZEŚNIA

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, 16-22 WRZEŚNIA

Tarnów ponownie włączył się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 16 września i potrwa do soboty 22 września. W tych dniach mieszkańcy będą mogli m.in. odbyć mobilny spacer po Tarnowie, wziąć udział w konkursach z nagrodami, oznakować rower, a 22 września – w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu – skorzystać za darmo z komunikacji miejskiej.

W najbliższą niedzielę (16 września) zapraszamy na popołudniowy mobilny spacer po Tarnowie. Na ulicę miasta wyjedzie ekologiczny „Autobus do Niepodległości”, a jego trasa będzie wiodła po ważnych historycznych miejscach, związanych z drogą Tarnowa do odzyskania niepodległości. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie na Rynek o godz. 16.00.

Od niedzieli (16 września) do piątku (21 września) trwać będzie konkurs MPKsiążka (Moja Prywatna Książka), polegający na dostarczeniu jak największej liczby książek do jednego z punktów zbiórki wskazanych regulaminie konkursu. Ważne, aby przyniesione książki były w dobrym stanie i nadawały się do dalszego użytku. Wszystkie publikacje zostaną przekazane do mobilnych biblioteczek w wybranych pojazdach MPK i będą służyć pasażerom podczas podróży. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in. trzy hulajnogi dla dorosłych oraz kaski rowerowe, które zostaną wręczone podczas pikniku „Dzień Babiego Lata”, który odbędzie się w najbliższy słoneczny weekend (29 września lub 6 października). Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, jego regulamin zamieszczamy poniżej. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to także codzienna możliwość oznaczenia roweru. Rowery będą znakowanie w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Brodzińskiego 14) w godz. od 8.00 do 14.00.

Przez całą sobotę (22 września) – w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu – wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych, będą mogli podróżować tarnowską komunikacją miejską bezpłatnie. Wystarczy spełnić jeden warunek: trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny auta oraz dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy właściciela albo współwłaściciela pojazdu.

 (lb)

Znaczniki

Archiwalne