TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Akcja szczepienia lisów

Akcja szczepienia lisów

W dniach 21-30 września w Małopolsce przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie. – Zwracamy się do mieszkańców, aby w okresie wykonywania szczepień oraz czternaście dni po ich zakończeniu nie dotykali, nie podnosili, a tym bardziej nie rozłamywali przynęty. Znajdująca się wewnątrz szczepionka jest bowiem w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa – apeluje Justyna Polak z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Akcja odbywać będzie się poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. W razie ewentualnego kontaktu z szczepionką należy natomiast jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W tym okresie nie powinno się również wypuszczać bez opieki psów i kotów, a na spacerach prowadzić psy na smyczy i w kagańcu. W przypadku kontaktu zwierząt domowych z szczepionką należy zgłosić się do lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii (tel. 14 628-60-90.

 (sm)

Znaczniki

Archiwalne