TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Oddanie do użytku 750 nowych miejsc postojowych oraz wyremontowanie 488 istniejących – to efekt ubiegłorocznych prac przeprowadzonych w ramach kontynuacji programu „Budowa i modernizacja miejsc parkingowych na terenie miasta Tarnowa”. Kosztowały ok. 3,5 miliona złotych.

Ponad 182,5 tysięcy – to wstępne wyniki tarnowskich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Tarnowie zaczęła grać od czwartku.

„Niecodziennik” projektem miesiąca. Okolicznościowe wydawnictwo Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznego im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie taki tytuł otrzymało od Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Tarnowskie III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, jednym z najlepszych w Małopolsce. Po raz 11. dziennik „Rzeczpospolita ” i miesięcznik „Perspektywy” ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych.

Ks. prof. Michał Heller został uhonorowany tytułem Małopolanina Roku 2008. To nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Na tarnowskich gimnazjalistów czeka SZOK. To nowa instytucja, która pomoże im w wyborze przyszłego zawodu. Szkolny Ośrodek Karier właśnie rozpoczął działalność w Tarnowskim Centrum Kształcenia Praktycznego, przy ulicy Szujskiego 13.

Przekazując 1% podatku dla Caritas diecezji tarnowskiej można pomóc osobom chorym, bezdomnym a także potrzebującym dzieciom. O tym informuje właśnie się rozpoczynająca kampania Caritas-u. W 2008 roku podatnicy w ten sposób przekazali Caritasowi blisko 920 tys. złotych

176 tysięcy złotych przeznaczy Urząd Miasta Tarnowa na stypendia dla sportowców w roku 2009. Z środków skorzysta 74 osób trenujących zawodowo, amatorsko, a także niepełnosprawni.

Nowe place zabaw, taksówki czy firmy. W Tarnowie w poprzednim roku zamieszkiwało 116 323 osób. Na pobyt stały zameldowanych było 113 547, czasowy 2 776. W tym czasie funkcjonowało 9591 firm.

W Tarnowie dziś odbędzie się konferencja „Rynek giełdowy – źródło kapitału dla przedsiębiorstw”. Będzie poświęcona możliwościom debiutu firm na rynku NewConnect. To oferta Giełdy Papierów Wartościowych, skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw.

Znaczniki

Archiwalne