TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Choroba nowotworowa to zawsze zaskoczenie dla chorego i jego rodziny. Różny bywa jej przebieg. Nie zawsze rodzina jest w stanie zapewnić choremu dobrą, profesjonalną opiekę. Dzięki wolontariuszom Tarnowskiego Hospicjum Domowego działającym z potrzeby serca, rodziny chorych doświadczają różnorakiej pomocy.

W Urzędzie Miasta Tarnowa odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców „Obowiązki sprzedawcy w zakresie sprzedaży z uwzględnieniem wybranych elementów Prawa Europejskiego”.

Projekt budowy pomnika ofiar wypadków drogowych w Zabawie, autorstwa pana Jacka Kucaby, zyskał akceptację biskupa Wiktora Skworca i zatwierdzenie Komisji Sztuki Kościelnej Diecezji Tarnowskiej oraz uzyskano odpowiednie pozwolenia na jego realizację.

Dziś po raz czwarty odbędzie się Tarnowski Rajd Zuchowy „Bramy Pamięci”. Jego organizatorem jest Szczep Harcerski im. Mariana Zaruskiegow Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach w współpracy z Komendą Hufca Tarnów i dyrekcją szkoły.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Starodabrowska-Mickiewicza zostało uroczyście otwarte. Dokonali tego wojewoda małopolski Jerzy Miller, wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela i prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Kilkadziesiąt kobiet z Tarnowa i regionu wzięło udział w drugim „Spotkaniu z Babeczkami”. Organizuje je posłanka Urszula Augustyn. Zaprasza kobiety aktywne zawodowo i społecznie, by wspólnie dyskutować o problemach i wskazywać ważne inicjatywy.

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie rozstrzygnięto wojewódzkie eliminacje X Konkursu o Mistrzostwo Polski Instruktorów Nauki Jazdy. Zwyciężył Krzysztof Zimoń z tarnowskiego Ośrodka Szkolenia Kierowców „JUREX”, zdobywając tym samym tytuł „Małopolski Instruktor Roku 2009”.

Oddział rehabilitacji Szpitala im. E.Szczeklika przyjmuje pierwszych pacjentów. Prace remontowo-modernizacyjne trwały ponad pół roku. Koszt adaptacji i wyposażenia nowego oddziału to ponad 2 mln. złotych.

Gmina Miasta Tarnowa otrzymała tytuł Samorządu Przyjaznego Rowerzystom za budowę ścieżek rowerowych w 2008 roku w ramach II Konkursu „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe".

Od wtorku można korzystać z nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej. Koszt inwestycji to około 5 milionów złotych.

Znaczniki

Archiwalne