TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Herb Tarnowa prezentowany jest na wystawie Herbów Miast, Gmin i Miejscowości Pogranicza Polsko – Słowackiego w Bibliotece Miejskiej w Muszynie.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej wzbogacił się o stronę internetową. Pod adresem www.wtzjp2.pl znajdują się wszystkie informacje związane z rehabilitacją niepełnosprawnych uczestników i działalnością tej placówki.

Ułożone na sianie ogromne kolorowe pisanki umieszczone w koszach wiklinowych pojawiły się na tarnowskim Rynku. To element jego świątecznego wystroju. Wikliną udekorowane są także cztery latarnie, stojące na głównym placu miasta. Wokół nich – informacje o zwyczajach wielkanocnych.

Dziś rozpocznie się akcja „Wspólnie Posprzątajmy Miasto”, organizowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

W siedzibie TCI odbyło się losowanie nagród 2.etapu konkursu z okazji 10-lecia tej instytucji.

O kilkaset procent w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie liczba pielęgniarek legitymujących się wykształceniem wyższym i posiadających specjalistyczne szkolenia.

Do Wielkiej Soboty na ulicy Lwowskiej obowiązywać będzie ruch wahadłowy. W tym miejscu drogowcy kładą asfalt, mniejsze prace wykonują przy poboczach i sygnalizacji świetlnej.

Tarnowianka Dorota Pacanowska, twórczyni ażurowych jaj, będzie gościem programu "Kawa czy Herbata" w TVP 1 w najbliższy piątek (10 kwietnia) od godz. 6.00 do 8.00.

Trwa VII edycja akcji „Drzewko za butelkę”, realizowanej w Tarnowie przez Azoty Tarnów i Branżową Organizację Odzysku S.A. – uczestników Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W tym roku bierze w niej udział 35 tarnowskich szkół, przedszkoli i ośrodków wychowawczych.

Tarnowska młodzież uczestniczyła Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Torowym w Pruszkowie. Była to jedyna grupa wolontariuszy z kraju, która pomagała organizatorom w przeprowadzeniu imprezy

Znaczniki

Archiwalne