TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Meteorolodzy informują o prognozowanych opadach deszczu, które lokalnie mogą wynieść nawet do 30 mm i burzach z gradem. W czasie burz prędkość wiatru może dochodzić do 80 km/h.

Ponad 40.000 widzów, na Main Stadium of Kaohsiung, oglądało ceremonię rozpoczęcia ósmej edycji World Games 2009, którą otworzył prezydent Republiki Chin (Tajwan), Pan Ma Ying-jeou. W uroczystym przemarszu reprezentacji uczestniczyli rówież Łukasz Świrk i Edyta Ropek, której przypadł zaszczyt niesienia polskiej flagi! Dodajmy, że Edyta Ropek jest stypendystką Stypendiów Prezydenta Miasta Tarnowa.

Już blisko połowę założonych w projekcie wyburzeń dokonała firma modernizująca budynek Tarnowskiego Teatru. Prace posuwają się bardzo dynamicznie, co mają możliwość obserwować przechodnie przy ul. Mickiewicza. Sama budowa w centrum miasta jest skomplikowanym działaniem logistycznym utrudniającym przy tym funkcjonowanie samego Teatru oraz pobliskich instytucji.

W najbliższą niedzielę, 19 lipca, na parkingu przed Centrum Motoryzacji Expert – Roczniak odbędzie się II Tarnowski Zlot Tuningowy. Zaplanowano sporo atrakcji. Udział w imprezie zapowiedziały najlepsze ekipy samochodowe w kraju. Patronuje jej Prezydent Tarnowa.

Akcję pod takim hasłem, pracownicy UMT, przeprowadzili w pobliżu Mariensztatu przy ul. Waryńskiego oraz przy ul. Wąskiej i Bimie. Spacerującym po mieście opiekunom zwierząt domowych, wręczano bezpłatne pakiety sanitarne, pomocne przy sprzątaniu po swoich pupilach.

Po dokładnej analizie zniszczeń powodziowych, w tarnowskim magistracie wytyczono kierunki działania na wypadek ponownego zagrożenia. Wiele, spośród zadań systemowych w zakresie zabezpieczeń przeciwpowodziowych, jest już realizowanych.

W Rosji ukazało się właśnie drugie, rozszerzone wydanie tomu „Tako rzecze …Lem”. Jednym ze współautorów tego wydawnictwa jest Łukasz Maciejewski.

Gmina Miasta Tarnowa zwróciła się do Wojewody Małopolskiego o przyznanie dotacji celowej w kwocie 545 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wypłaty zasiłków celowych z tytułu zdarzenia losowego. Trafią one do poszkodowanych rodzin, które ucierpiały w wyniku ostatnich ulewnych deszczów w Tarnowie.

W miejscowości Biała Tarnowska, na rzece Biała, uroczyście otwarto wyremontowaną kładkę dla pieszych. Modernizacji dokonali żołnierze z Niska. Inwestycja pochłonęła około trzystu tysięcy złotych, połowę kosztów sfinansował Samorząd Tarnowa.

W tarnowskim magistracie rusza „Rowerowa linia otwarta”. Prosimy mieszkańców o informowanie o miejscach, gdzie warunki do jazdy na rowerze należałoby poprawić. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich zostanie zobowiązany do stopniowej likwidacji zbyt dużych krawężników, nierówności w jezdniach itd.. Informacje o utrudnieniach przyjmujemy przez najbliższe trzy tygodnie pod adresem e-mailowym r.rojek@umt.tarnow.pl.

Znaczniki

Archiwalne